Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zanim zapłacisz za wakacje, sprawdź ofertę

Facebook Twitter

Stracił półtora tysiąca złotych, bo dał się nabrać na okazyjną ofertę wakacyjną. Ku przestrodze policja z Knurowa informuje o sprawie, jaką zgłosił do nich jeden z mieszkańców Pilchowic.

fot.EvgeniT/ pixabay.com

Wraz z perspektywą luzowania obostrzeń i nadchodzących wakacji pojawiają się oszuści, którzy, podając się za właścicieli obiektów letniskowych, zakładają konta w serwisach ogłoszeniowych, tworzą fikcyjne profile i proszą o przelanie zaliczki za wynajem apartamentu czy domku.

Na takie właśnie ogłoszenie trafił 40-letni mieszkaniec gminy Pilchowice. Ofertę znalazł na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych (niewymagających weryfikacji danych), skontaktował mailowo z ogłoszeniodawcą i po uzgodnieniu warunków rezerwacji domku na Mazurach, przelał na wskazane konto 1540 złotych. Gdy postanowił upewnić się, czy rezerwacja przebiegła prawidłowo, oferenta już nie było. Z portalu zniknęło ogłoszenie.

Za policją przed nadchodzącym sezonem letnim apelujemy:

Sprawdzaj dokładnie oferty, szczególnie te okazyjne.

Co nas powinno zaniepokoić?

  • Cena za wynajem w dobrej lokalizacji, gdy jest zdecydowanie atrakcyjniejsza od innych, powinna wzbudzić nieufność.
  • Brak strony internetowej obiektu: szanujący się przedsiębiorcy prowadzą takie strony, można na nich znaleźć więcej konkretnych informacji.
  • Maile na bezpłatnej poczcie – bardzo łatwo je założyć pod konkretne oszustwo.
  • Brak numeru stacjonarnego i adres, który nie istnieje; zawsze sprawdźmy wskazany adres, np. w google maps – street view; gdy zamiast domków wczasowych widzimy pola lub inną zabudowę, to znaczy, że coś jest nie tak z interesującym nas ogłoszeniem.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj