Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zaśpiewali hit Lady Pank i wygrali! O tym, ile radości daje śpiewanie

Facebook Twitter

Zaśpiewali hit zespołu Lady Pank i wygrali! W Radiu 90 teraz o tym, ile radości daje śpiewanie. Za nami kolejna, 6. już edycja Festiwalu Piosenki Karaoke Osób Niepełnosprawnych "ŚpiewaMY".

Lady Pank; ŚpiewaMY

To już 6. edycja Festiwalu Piosenki Karaoke Osób Niepełnosprawnych „ŚpiewaMY”

Impreza odbyła się w Wodzisławskim Centrum Kultury z inicjatywy Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych. W cyrkowej aranżacji wystąpiło kilkunastu uczestników:

Aleksandra Hawrył: Tym roku wystąpiło 16 uczestników. Gościliśmy placówki z Rybnika, z Żor, z Jastrzębia, z Siemianowic Śląskich, a nawet spod Łodzi z Dąbrowy Rusieckiej. Ten festiwal jest potrzebny. Śmiało mogę powiedzieć, że to jest takie święto dla osób, które tego potrzebują. Tu jest śpiew, jest zabawa, jest dobra energia. Tutaj się wszyscy uśmiechają, pomimo, że nikt im tego nie każe. Ja patrząc na tych ludzi czuję się najszczęśliwszą osobą na świecie. To jest tak prawdziwie i szczerze. Tu przyjeżdżają osoby wyjątkowe, utalentowane i często wrażliwe, dla których niepełnosprawność nie ma w tym momencie żadnego znaczenia. Oni są po prostu piękni na scenie. Jedyne bariery, jakie są, to w nas samych. Oni śpiewają, tańczą, płaczą. Widać w tą energię, te emocje

– powiedziała Aleksandra Hawrył, pomysłodawczyni festiwalu.

Aleksandra Hawrył

Zaśpiewali hit Lady Pank i wygrali!

Kamil Żurek i Roy Pelc z Zespołu Szkół nr 6 z Rybnika wyśpiewali zwycięstwo wykonaną w duecie piosenką „Zostawić Titanica:

Zwycięzcy

A jak podobało się publiczności?

Nagrodą dla zwycięzców jest nagranie coveru w profesjonalnym studiu nagrań.

Zobaczcie więcej zdjęć:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj