Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zawody Akrobreak Masters w marcu w WCK

Facebook Twitter

Już po raz trzeci w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędą się zawody akrobatyki tanecznej organizowane przez Akrobreak. Wydarzenie zostało zaplanowane na 26 marca.

fot.mat.prasowe

Akrobreak to grupa pasjonatów tańca i gimnastyki. Od wielu lat współpracują z WCK, prowadząc zajęcia akrobatyczne dla zespołów tanecznych, takich jak Miraż czy Teatr Tańca Memento. Od trzech lat, główny trener Akrobreak – Marcin Kost prowadzi w WCK swoją własną, autorską grupę pod tą samą nazwą.

Grupa znakomicie się rozwija, a zawodnicy są coraz lepsi. Zorganizowaliśmy już dwie edycje zawodów w zeszłym roku, teraz przyszedł czas na trzecią. Widzę, że pomysł stworzenia takiej imprezy to strzał w dziesiątkę. Dzieciom i młodzieży bardzo się podobało. Chciałbym, by Akrobreak Masters na stałe wpisał się w kalendarz imprez Wodzisławskiego Centrum Kultury. Jest to dla dzieci i młodzieży znakomita przygoda

– mówi Marcin Kost, właściciel Akrobreak, trener, bboy, tancerz.

Wydarzenie skierowane jest do trzech grup wiekowych: 6-8 lat, 9-12 lat oraz + 13 lat w stopniu zaawansowania typu standard lub masters. Najmłodsza grupa wiekowa będzie musiała zaprezentować z góry narzucony układ choreograficzny. Nie będzie ona podlegała ocenie sędziowskiej. Każdy zostanie nagrodzony. Grupy starsze zaprezentują w zawodach własne choreografie składające się z elementów obowiązkowych i elementów dodatkowych. Elementami obowiązkowymi będą m.in.: stanie na głowie, przerzut bokiem, mostek, szpagat, waga czy rundak, a elementami dodatkowymi będą np. przewrót w przód do przysiadu podpartego, wyskok z półobrotem, czy różne odmiany salt.

fot.mat.prasowe

Organizatorzy przygotowali dla uczestników dyplomy, medale i puchary. Zapisy przyjmowane są od 1 do 15 marca 2022 r. na adres akrobreakmasters@gmail.com. Opłata startowa wynosi 35 zł od osoby, a ostateczny termin przyjmowania opłat przypada na 15 marca.

Zawody Akrobreak Masters będą otwarte dla publiczności. Bilety można kupić w kasie WCK lub za pośrednictwem sprzedaży on-line na stronie. Współorganizatorem wydarzenia jest Wodzisławskie Centrum Kultury.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lipca 2022