Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żłobek w Czerwionce nareszcie w budowie. Ile dzieci pomieści?

Facebook Twitter

Żłobek w Czerwionce będzie miejscem komfortowym i bezpiecznym. Na stworzenie placówki gmina dostała ponad 5 mln zł dotacji.

Żłobek w Czerwionce już powstaje. Budowa ruszyła

Żłobek w Czerwionce nareszcie się buduje. Po fazie projektowej przyszedł czas na prace ziemne

Plac budowy przekazany wykonawcy, żłobek w Czerwionce wreszcie jest w budowie.  Jak nie raz pisaliśmy w naszym portalu: to inwestycja, na którą czekają rodzice z tego miasta, pierwsza taka placówka w gminie.  Żłobek powstanie w dzielnicy Leszczyny przy ulicy Pawlasa, na terenie za Przedszkolem nr 1 i Zespołem Szkół Specjalnych. Będzie to placówka trzyoddziałowa, świadcząca opiekę dla 75 dzieci do lat 3.

W czerwcu zakończyła się faza projektowa inwestycji. Obejmowała ona wykonanie opracowań takich jak: koncepcja architektoniczna i funkcjonalna inwestycji, projekt budowlany wraz z niezbędnymi uzgodnieniami, projekty wykonawcze, przedmiar robót, kosztorys inwestorski. W lipcu inwestycja wkroczyła w fazę wykonawczą, do której należą m. in. wszelkie roboty budowlane. Wylany został już beton pod ławy fundamentowe, wykonano roboty ziemne i uziomy elektryczne. W najbliższym czasie wykonane zostanie zbrojenie ław fundamentowych, ich betonowanie

– mówi Hanna Piórecka-Nowak, rzeczniczka Urzędu Gminy i Miasta w Czerwionce-Leszczynach.

Zakres prac budowlanych obejmuje nie tylko budowę nowego obiektu żłobka, ale także wykonanie zagospodarowania terenu wraz z dojściami, dojazdami, drogą wewnętrzną, parkingiem dla samochodów. Wykonawca oprócz dróg odjazdowych czy parkingu zagospodaruje także tereny zielone wokół placówki, a nawet zbuduje tam plac zabaw. To ma być piękne, kolorowe miejsce, w którym najmłodsi mieszkańcy gminy będą mogli w komfortowych warunkach i bezpiecznie spędzać czas.

Na budowę żłobka miejscowy samorząd otrzymał z programu „Maluch +” ponad 5 mln złotych.

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2023