Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Była Ryfama, będzie żłobek. Inwestycja w centrum miasta

Facebook Twitter

Na Ryfamie powstanie miejski żłobek. Teren po fabryce w Rybniku przejdzie metamorfozę, obok mieszkań powstaną także lokale handlowe i usługowe.

żłobek
fot rybnik.eu A.Nosiadek

Trzy lata temat Rybnicka Fabryka Maszyn zakończyła produkcje urządzeń dla górnictwa, teren został sprzedany i rozpoczęły się prace rozbiórkowe. W planach inwestora jest realizacja projektu łączącego współczesność z historią, który spełni trzy funkcje: mieszkaniową, usługową i rozrywkową. Wykorzystane będą przy tym elementy konstrukcyjne dawnej fabryki, podkreślające historię Ryfamy. Rozmowy z Urzędem Miasta Rybnik zaowocowały podjęciem decyzji o realizacji wspólnego projektu – miejskiego żłobka. Do placówki będzie mogło uczęszczać około 70 dzieci. Otwarcie zaplanowano na wrzesień 2026 roku.

Dla centrum Rybnika ta inwestycja ma ogromne znaczenie, po pierwsze zachowujemy historię tego miejsca, po drugie nadajemy tej przestrzeni nowe znaczenie, nową jakość

– komentuje Piotr Kuczera Prezydent Miasta Rybnika. Jak dodaje –

dla każdego miasta nowy mieszkaniec to skarb. Bardzo się cieszę, że pojawi się nowa przestrzeń do mieszkania, dla której oferta miejskiego żłobka będzie doskonałym uzupełnieniem.

fot rybnik.eu A.Nosiadek

Zakończenie rozbiórki dawnej Ryfamy planowane jest na III kw. 2023 roku. Jednocześnie trwają prace nad finalnym projektem architektonicznym. Na czerwcowej sesji Rady Miasta Rybnika punkt 8 obrad dotyczył użytkowania wieczystego działki należącej do TDJ przez Miasto Rybnik.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj