Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Złoty medal Mistrzostw Polski dla Sandry Pniak z Wodzisławia Śląskiego

Facebook Twitter

Wodzisławianka po raz kolejny stanęła na najwyższym stopniu podium, tym razem na Mistrzostwach Polski w ju-jitsu, które odbyły się w Krakowie. Wszystkie swoje walki zakończyła przed czasem.

Mistrzostwa w Krakowie były pierwszym poważnym sprawdzianem formy po ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata, w których Sandra Pniak wywalczyła brązowy medal.

Jak podkreśla zawodniczka, przygotowanie do tych zawodów wymagało od niej nieprawdopodobnego wysiłku i bardzo dobrej organizacji. – Byłam bardzo zestresowana przygotowaniami do Mistrzostw Polski. Moje życie toczy się teraz bardzo szybko, uczę wf w SP 8 w Wodzisławiu, sześć razy w tygodniu prowadzę treningi dla dzieci, ponadto przygotowuję się do otwarcia klas sportowych, organizuję II Galę Judo Kids, planuję poszerzenie oferty Klubu, do tego wszystkiego pracuję zawodowo i na treningi zostaje mi bardzo mało czasu. Dlatego też musiałam dać z siebie wszystko, żeby wypracować odpowiednią formę i do samego końca nie byłam pewna, czy uda mi się podołać temu zadaniu – mówi Sandra Pniak.

Jak pokazały sobotnie zawody, wodzisławianka wykonała swoje zadanie perfekcyjnie. Wszystkie cztery walki w drodze do finału wygrała przed czasem! Stając do walki finałowej, Sandra Pniak miała szansę na powtórzenie ubiegłorocznego sukcesu i po raz kolejny sięgnięcie po tytuł Mistrzyni Polski.

Obrona tytułu to ogromna presja dla zawodnika – mówi Pniak – Zawsze łatwiej jest gonić niż uciekać, zwłaszcza kiedy po wcześniejszych sukcesach oczekiwania trenera i bliskich osób są tak wielkie. Jednak mimo presji wystarczyła  niecała minuta, by wodzisławianka dała dowód na to, że nadal jest najlepszą zawodniczką w kraju.

Jak podkreśla Sandra Pniak, trud przygotowań podziałał na nią motywująco: Mimo wielu wcześniejszych trudności, na dzień przed zawodami czułam się wyjątkowo dobrze. Do wszystkich walk stanęłam bardzo zmotywowana, zależało mi na umocnieniu mojego miejsca w kadrze narodowej. Mistrzostwa Polski to najważniejsza krajowa impreza dla sportowca i jestem bardzo szczęśliwa, że udało mi się wypracować formę na ten ważny dzień.

Zwycięstwo w Mistrzostwach Polski to dobry prognostyk na cały sezon dla zawodniczki z Wodzisławia, która zapowiada, że mimo wielu codziennych obowiązków nie zamierza rezygnować z walki o najwyższe sportowe trofea.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 czerwca 2023