Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

ZNP pyta: Co ze szczepieniami pracowników administracji, kucharek czy szkolnych sprzątaczek?

Facebook Twitter

Od dziś (22.03.) nauka w klasach I-III w szkołach podstawowych odbywa się w trybie zdalnym, przedszkola tymczasem dalej są otwarte. My pytamy co ze szczepieniami pracowników administracji, kucharek czy sprzątaczek w tych placówkach?

Związek Nauczycielstwa Polskiego po raz kolejny domaga się uruchomienia szczepień przeciw Covid-19 dla pracowników administracji i obsługi. Zgodnie z decyzją rządu szczepić się mogą tylko nauczyciele. Mówi prezes Oddziału ZNP w Rybniku Izabela Faksa- Lerch:

Izabela Faksa- Lerch: Nauczyciele, którzy są zaszczepieni, bardzo chętnie pracują, nie widzą siebie na nauczaniu zdalnym, ale są jeszcze pracownicy, którzy nie zostali zaszczepieni: kucharki, pomoce kuchenne, woźne i woźni, konserwatorzy, osoby z sekretariatów, one się czują pominięte, a przecież stacjonarnie mają pracować. W mojej opinii powinno się ich jak najszybciej zaszczepić, żeby to miało ręce i nogi.

Poranny gość Radia 90 w piątek (19.03.) Alina Kucharzewska, zastępca dyrektora biura wojewody śląskiego prosi pracownice o cierpliwość i tłumaczy, że wynika to z faktu braku szczepionek na rynku:

Alina Kucharzewska: Chcielibyśmy zaszczepić jak najszybciej wszystkich, bez podziału na grupy, bez podziału na podgrupy, gdyby tylko było tyle szczepionki, bylibyśmy w stanie zrobić to bardzo szybko. Niestety dostawy szczepionek są takie a nie inne, dlatego podział został dokonany przez Ministerstwo Zdrowia. W bezpośrednim kontakcie młodzi ludzie i dzieci w szkołach są z nauczycielami, nauczyciele zostali wyszczepieni. Jeżeli chodzi o kadrę pomocniczą, trochę cierpliwości.

W piątek (19.03.) ZNP wysłało kolejny apel w tej sprawie do Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej, uznając dotychczasowe decyzje za niezrozumiałe i podkreślając, że pracownicy obsługi mają codziennie bezpośredni kontakt z najmłodszych dziećmi.

Zobacz cała rozmowę z porannym gościem Radia 90 Aliną Kucharzewską, rzeczniczką wojewody śląskiego:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2021