Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

128 tysięcy uczniów na Śląsku wraca do szkół. Jak ma wyglądać nauczanie?

Facebook Twitter

128 tysięcy uczniów klas I-III w województwie śląskim wraca od poniedziałku (18.01.) do szkół. Naukę stacjonarną rozpoczynają także uczniowie szkół specjalnych. Jak ma wyglądać nauczanie?

Kuratorium Oświaty w Katowicach zapewnia po wideokonferencji z dyrektorami szkół, że placówki są przygotowane na przyjęcie uczniów. Nauka ma odbywać się w reżimie sanitarnym. Co to oznacza?

Po pierwsze, każda klasa w trakcie przebywania w szkole nie ma możliwości, lub ma mieć ograniczoną do minimum możliwość kontaktowania się z pozostałymi klasami. Po drugie, klasy mają przebywać w wyznaczonej i stałej sali. Do każdej grupy przyporządkowani mają być ci sami, stali nauczyciele. Po trzecie, do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji. Po czwarte, co najmniej raz na godzinę należy wietrzyć sale i korytarze.

Zaleca się także korzystanie przez uczniów z boiska szkolnego oraz pobytu na zewnątrz budynku. No i w końcu po wejściu do szkoły uczniowie obowiązkowo dezynfekują ręce i w częściach wspólnych zasłaniają usta i noc.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lutego 2021