Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

14 milionów złotych potrzeba na dokończenie remontu ulicy Młodzieżowej w Wodzisławiu

Facebook Twitter

Tak wyliczył Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach i zgłosił już taką właśnie kwotę do projektu przyszłorocznego budżetu, który uchwalać będzie Sejmik Województwa Śląskiego. Jeśli pieniądze zostaną zabezpieczone, w 2020 roku remont Młodzieżowej, który trwa od 2017 roku, wreszcie może się zakończyć.

Mówi Ryszard Pacer, rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach:

My zgłosiliśmy gotowość do dokończenia tej przebudowy, jeżeli będziemy mieli taki sygnał od zarządu województwa, że przeznaczy na to fundusze, to uruchamiamy przetarg i możemy to dokończyć. Prace mogłyby się rozpocząć na wiosnę, to byłaby kwestia jednego sezonu budowlanego.

Warto przypomnieć, że miasto zadeklarowało, że jakiekolwiek planowane prace związane z budową kanalizacji na tym terenie w przyszłości, nie uszkodzą nowo wyremontowanej drogi:

Sprawa tej kanalizacji ciągnie się przez cały czas, przez okres ten kiedy firma zeszła z budowy. Pan prezydent poczynił wszelkie starania, aby uporządkować sprawy ściekowe i kanalizacji, Straż Miejska bardzo często też kontrole przeprowadzała, zakład wodociągów też uczestniczy w tym, aby stan kanalizacji poprawić. To nie jest tylko kwestia kanalizacji, ponieważ podłoże geologiczne, ukształtowanie terenu- wiemy, że tam jest taki lej przy tej drodze- więc to pewne warunki są takie, że być może pojawiły się tam pewne nieczystości, jak tez przy innych drogach. Trudno powiedzieć, żeby były one tak spore, żeby przerwać całą inwestycję.

– dodaje Janusz Lipiński, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Wodzisławiu.

Na antenie Radia 90 prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, Wiesław Blutko potwierdził również, że projekt techniczny dalszego kanalizowania dzielnicy Zawada, który obejmuje jej centralne ulice, nie przewiduje wejścia w pas drogowy ulicy Młodzieżowej. A tego obawiano się w Zarządzie Dróg Wojewódzkich.

O ciągnącym się remoncie Młodzieżowej pisaliśmy już wiele razy:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj