Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

22 tony odpadów zawrócone przez Straż Graniczną

Facebook Twitter

22 tony nielegalnych odpadów nie trafiły na Śląsk. Funkcjonariusze śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali do kontroli ciężarówkę na opolskich numerach rejestracyjnych. Do zdarzenia doszło w Gorzyczkach na autostradzie A1.

fot. Mat. prasowe

Samochód wypełniony odpadami kierował się do jednej ze śląskich firm, zajmującej się odzyskiem odpadów przemysłowych powstających w różnych gałęziach przemysłu. Z dokumentów wynikało, że ładunek miał zawierać posegregowaną folię. Tak jednak nie było. Mówi nadkom. z Izby Krajowej Administracji Skarbowej w Katowicach:

Grażyna Kmiecik: W wyniku oględzin mundurowi śląskiej KAS ujawnili zmieszane odpady komunalne, czyli styropian, kartony, plastik, z domieszką tekstyliów. Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska uznał transport odpadów za nielegalny i nakazał zwrot do nadawcy.

Odesłanie trefnych odpadów do nadawcy nie chroni przed konsekwencjami finansowymi. Zgodnie z przepisami ustawy o transporcie drogowym za naruszenie przepisów o przewozie odpadów grożą wysokie kary pieniężne nakładane przez Służbę Celno-Skarbową.

Czytaj także:

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj