Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

2500 złotych mandatu i 18 punktów karnych. Dla pirata drogowego zatrzymanego w Orzeszu [WIDEO]

Facebook Twitter

Policjanci z mikołowskiej drogówki od rana dziś (24.05.) prowadzą działania pod nazwą "Prędkość". Na jednej z ulic w Orzeszu zatrzymali kierującego audi, który wyprzedzał w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych, jadąc przy tym zdecydowanie za szybko. Mężczyzna otrzymał mandaty na łączną kwotę 2500 złotych i 18 punktów karnych.

fot.slaska.policja.gov.pl

28-letni kierujący audi został namierzony przez policjantów z wideorejestratorem dzisiaj (24.05.) rano na ulicy Żorskiej. Mężczyzna jechał zdecydowanie za szybko. W obszarze zabudowanym, z ograniczeniem prędkości do 50 km/h, mieszkaniec Orzesza miał na liczniku dwa razy więcej. Niewiele brakowało, a straciłby prawo jazdy. W dodatku mężczyzna wyprzedzał w rejonie przejścia dla pieszych. Brawura zakończyła się surowymi konsekwencjami. Policjanci nałożyli na niego dwa mandaty w łącznej kwocie 2500 złotych oraz 18 punktów karnych.

Mandat w wysokości 1500 zł za wyprzedzanie na przejściu dostał także kierujący motocyklem 47-latek.

Wyprzedzanie lub omijanie innego pojazdu na lub tuż przed przejściem dla pieszych, to jedno z najpoważniejszych naruszeń przepisów ruchu drogowego. Te niebezpieczne manewry często prowadzą do tragicznych w skutkach wypadków, w których ofiarami są przede wszystkim piesi. Apelujemy o bezwzględne respektowanie podstawowych norm bezpieczeństwa na drodze!

– przypomina śląska policja.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023