Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Tragedia na drodze. 29-letni rowerzysta zginął na Katowickiej w Ustroniu

Facebook Twitter

Tragedia na ulicy Katowickiej w Ustroniu. Wczoraj (8.07.) wieczorem, około godziny 21.30, kierujący samochodem osobowym potrącił ze skutkiem śmiertelnym 29-letniego mężczyznę.

fot. Policja Cieszyn

Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że rowerzysta i kierujący seatem poruszali się ustrońskim odcinkiem drogi wojewódzkiej DW941 (ul. Katowicka) w kierunku Skoczowa. Do zderzenia seata z rowerzystą doszło w rejonie skrzyżowania ul. Katowickiej z ul. Żwirową. 29-letni rowerzysta zginął na miejscu zdarzenia. 32-letni kierowca osobówki był trzeźwy.

To są wstępne informacje, prowadzimy wyjaśnienia, ustalamy co się stało, czy mężczyzna jechał na rowerze czy przechodził przez drogę z rowerem

– mówi Radiu 90 Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia oraz zabezpieczyli ślady. Pojazdy zostały przewiezione na parking strzeżony, gdzie będą poddane szczegółowym oględzinom. Dokładny przebieg zdarzenia i okoliczności wypadku wyjaśniać będą policjanci z wydziału kryminalnego cieszyńskiej komendy.

Po raz kolejny apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność. Chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii. Niezwykle ważne jest, aby zarówno kierowcy, jak i cykliści stosowali się do znaków drogowych i znali obowiązujące przepisy. W szczególności prosimy rowerzystów o rozsądek, wyobraźnię i odpowiedzialność podczas jazdy, a kierujących pojazdami o zwrócenie szczególnej uwagi na rowerzystów, ponieważ oni w zderzeniu z naszym samochodem nie mają najmniejszych szans.

– pisze na swej stronie policja w Cieszynie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj