Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Będą pieniądze na remont przepustu na Granicznej w Lubomi

Facebook Twitter

Powiat wodzisławski znajdzie dodatkowe środki, by wyremontować przepust na ulicy Granicznej w Lubomi. To trasa Wodzisław-Racibórz, która mocno ucierpiała w czasie majowej powodzi.

Droga została podmyta w wyniku nawałnicy, od tamtej pory ruch odbywa się tam wahadłowo. Niecierpliwią się mieszkańcy okolicy, którzy piszą w tej sprawie do naszej redakcji. Kasia zauważa, że

minęły już dwa miesiąca a dziura jak była, tak jest.

Tomasz Wójcik: Aktualnie jesteśmy po otwarciu ofert i sprawdzeniu przedstawionych kwot realizacji przebudowy tego przepustu. Niestety wartość zadania przekracza nasze zabezpieczone środki. Byłem na zarządzie z wnioskiem o zwiększenie środków na wykonanie tego zadania, zarząd przychylił się do prośby i będziemy rozstrzygać przetarg, aby jak najszybciej zrealizować to zadanie. Problem polega na tym, że przepust będzie wykonany z prefabrykatów, które trzeba zamówić i na dzień dzisiejszy niestety na materiały się czeka. Chcemy zrobić wszystko, żeby jak najszybciej ten przepust naprawić, żeby zdążyć przed okresem jesienno-zimowym, żeby droga była w pełni przejezdna.

wyjaśnia Tomasz Wójcik, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Wodzisławiu. Drogowcom wciąż udaje się utrzymać możliwość przejazdu jednym pasem; na razie nie ma mowy o całkowitym zamknięciu drogi, a to po majowej powodzi było największe zagrożenie.

Przeprowadzenie remontu nie jest jednak tak prostą sprawą, jak może się niektórym wydawać

– dodaje Tomasz Wójcik:

Tomasz Wójcik: To nie tylko siły i środki, ale i procedury, które nas obowiązują jako samorząd i musimy je spełnić. A przede wszystkim zabezpieczenie środków na to zadanie. Najniższa oferta to 440 tysiące, kolejna jest wyższa, mamy nadzieję, że uda się rozstrzygnąć, że dokumenty złożone w przetargu są prawidłowo i uda się wyłonić wykonawcę.

A na remont przepustu potrzeba właśnie około 450 tysięcy złotych. Zarząd powiatu wodzisławskiego zdecydował się dołożyć ponad 100 tysięcy, by móc jak najszybciej rozpocząć prace.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj