Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Starosta Swoboda: „Straty po nawałnicy będą wielomilionowe, potrzeba nam małych zbiorników retencyjnych”

Facebook Twitter

"Budowa małych zbiorników retencyjnych może uchronić powiat raciborski przed skutkami, jakie przyniosła majowa nawałnica. To musi być jednak decyzja rządowa" - przyznał Poranny Gość Radia 90 starosta raciborski Grzegorz Swoboda.

Jak zdradził, już rok temu rozmawiał na ten temat z vice ministrem Infrastruktury Markiem Gróbarczykiem:

Grzegorz Swoboda: Spotkałem się z ministrem Gróbarczykiem, analizowaliśmy możliwość budowy małych zbiorników, które miały służyć w celu zabezpieczenia powodziowego.

Radio 90: Co wynika z tej rozmowy, którą Pan przeprowadził rok temu z ministrem?

Grzegorz Swoboda: Tu sugestie rządowe są, że trzeba wprowadzić zabezpieczenia tych środków na wszystkich końcach. My jako samorządy ubiegamy się o środki na termomodernizację, na nowe źródła energii, na budowę dróg. Nie zawsze te programy dotyczące małej retencji są uruchamiane.

W najbliższy poniedziałek (14.06.) powinniśmy poznać wysokość strat jakie przyniosła nawałnica w powiecie raciborskim. Jak już teraz mówi starosta Swoboda, będą one wielomilionowe:

Grzegorz Swoboda: Jedyne plusy jakie z tego płyną to to, że na terenie powiatu raciborskiego reakcja wszystkich służb ochotniczej i państwowej straży pożarnej oraz zaangażowanie starostwa i firm prywatnych pozwoliły na szybką reakcję i szybkie działanie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj