Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Będzie kontynuacja remontu ulicy Raciborskiej w powiecie wodzisławskim. A co ze ścieżką rowerową?

Facebook Twitter

Prace drogowe tym razem będą prowadzone na odcinku od skrzyżowania z ul. Czyżowicką w Bełsznicy do skrzyżowania z ul. Sportową w Rogowie. Pozyskano na ten cel blisko 7 milionów 300 tysięcy złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Tomasz Wójcik, Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śląskim

Mówi dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Wodzisławiu Śląskim:

Tomasz Wójcik: Ulica Raciborska od Gorzyc aż do Syryni jest to ciąg drogi, który jest o długości prawie 8 kilometrów. To już jest trzeci odcinek, który będzie przebudowywany w ciągu dwóch najbliższych lat. Łącznie będzie wtedy przebudowane blisko 5 kilometrów drogi. Pozyskaliśmy na to środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, 55% aż dofinansowania. Zakres robót obejmuje kompleksową przebudowę jezdni, łącznie z wszystkimi warstwami podbudowy, budowę nowych chodników oraz odwodnienia drogi.

My pytamy o ścieżkę rowerową wzdłuż tego odcinka ulicy Raciborskiej, jak i już wyremontowanego wcześniej fragmentu. Trasa dla jednośladów została poprowadzona jedynie wzdłuż pierwszego odcinka Raciborskiej: od Drogi Krajowej nr 78 do przejazdu kolejowego w Bełsznicy, który liczy 2 kilometry:

Tomasz Wójcik: Życzylibyśmy sobie tego, niestety ze względu na uwarunkowania lokalne, które tam są, w bardzo bliskiej odległości budynki jednorodzinne, nie ma takiej możliwości, aby tą ścieżkę rowerową prowadzić na dłuższym odcinku. Pas drogowy jest na tyle wąski i zabudowa ścisła nie pozwala na to, żeby ścieżkę rowerową tam zmieścić.

Niebawem ogłoszony zostanie przetarg na wyłonienie wykonawcy remontu trzeciego odcinka ulicy Raciborskiej. Prace mają potrwać 2 lata. Całkowity koszt to ponad 13 milionów złotych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj