Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ciepło ma być dla miasta zapewnione. Energetyka Cieszyńska w strukturach TAURON Ciepło

Facebook Twitter

Energetyka Cieszyńska oficjalnie włączona w struktury TAURON Ciepło. To krok by, jak podkreśliła Gabriela Staszkiewicz, burmistrz Cieszyna, "zapewniona była ciągłości dostaw ciepła i ciepłej wody do miasta".

fot. www.cieszyn.pl

Przedstawiciele spółki TAURON zapewniają, że mieszkańcy Cieszyna mogą spać spokojnie. Zgromadzono 6,5 tys. ton węgla, zakontraktowanych jest kolejnych 5 tys. ton. Spółka Energetyka Cieszyńska zapewnia ciepło prawie 30 tysiącom odbiorców, istnieje w Cieszynie od 1904 roku, przechodziła z rąk do rąk, w ostatnim czasie prowadzona była wspólnie przez miasto i spółkę Tauron.

Sytuacja spółki Energetyka Cieszyńska wymagała szybkich i zdecydowanych działań naprawczych, a przede wszystkim przygotowania planu naprawczego i udzielenia wsparcia finansowego niezbędnego do zabezpieczenia dostaw paliwa węglowego.

Przed nami jest jeszcze dużo pracy i koniecznych zmian proceduralnych oraz organizacyjnych, związanych z całkowitym włączeniem Energetyki Cieszyńskiej w struktury Grupy

– tłumaczy Marcin Staniszewski, Prezes Zarządu TAURON Ciepło.

Włączenie Energetyki Cieszyńskiej do Grupy TAURON było możliwe po umorzeniu udziałów stanowiących własność Gminy Cieszyn. Wiąże się to w przyszłości z wieloma korzyściami, zarówno biznesowymi, czyli możliwościami rozwoju spółki i jej stabilności finansowej, korzystania z know-how Grupy, współpracy z innymi spółkami oraz dostępu do nowoczesnych technologii.

czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2023