Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dotacje dla klubów sportowych w Rybniku. Kto otrzyma finansowe wsparcie?

Facebook Twitter

Rybnickie kluby sportowe i stowarzyszenia mogą już składać wnioski o dotacje finansową ze strony miasta. Urząd ogłosił właśnie konkurs ofert. W tym roku jest do podziału 5,5 mln złotych. To o blisko 2 mln więcej niż rok temu, choć trzy lata temu miasto, zapowiadało zero pieniędzy na sport. Po krytyce środowiska sportowego, władze zmieniły zdanie.

Dotacje dla klubów sportowych w Rybniku

Dotacje dla klubów sportowych w Rybniku

Od kilku lat rosną wydatki na sport. O tym Arkadiusz Żabka rozmawiał z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą:

Radio 90: Pięć i pół miliona złotych na sport w mieście. Myśli pan, że to uspokoi środowisko sportowe?

Piotr Kuczera: Przede wszystkim jestem z miastem i ze środowiskiem sportowym w stałej rozmowie poprzez Radę Sportu. Rada Sportu rzeczywiście od przynajmniej trzech lat wskazywała projekt programu, który został przygotowany, przyjęty przez Radę Miasta. Tamten poziom finansowania właśnie był zaspokojony kwotą 5.5 miliona. I taka, a nie inna decyzja.

Radio 90: Tak naprawdę wie pan, co to jest dogonienie inflacji. Jak byśmy popatrzyli na to, tych pieniędzy ciągle jest mało w sporcie.

Piotr Kuczera: Ja wiem chyba najwięcej o tym w kontekście całego budżetu miasta Rybnika. Wydatki bieżące samorządów w ogóle rosną, a z drugiej strony dochody spadają.

wzrost cen za ogrzewanie

Piotr Kuczera

1,5 mln złotych, czyli pół miliona złotych więcej niż rok temu, otrzyma prawdopodobnie klub żużlowy KS ROW Rybnik, bo właśnie do niego trafiają zwykle pieniądze w ramach promocji poprzez sport. Środowisko sportowe ucieszyła też zapowiedź budowy długo oczekiwanej w mieście hali widowisko sportowej w rejonie stadionu przy ulicy Gliwickiej:

Radio 90: W końcu hala powstaje. Ale jest jedno pytanie gdzie jest parking?

Piotr Kuczera: Tak, to jest pytanie zasadne. Analizowaliśmy różne miejsca, różne wersje. Parking będzie z nawierzchni przepuszczalnej w okolicach rzeki Rudy. Jest taka możliwość. Analiza szła w kierunku, czy nie dałoby się zrobić takiego podziemnego. Teren geologicznie jest dość skomplikowany, bardzo duże zawilgocenie, bardzo płytko jest woda i też patrzymy na koszta. Prawda jest też taka, że będzie konkurs architektoniczny w tym zakresie. Będziemy na pewno przyglądać się projektantom.

Radio 90: Brak parkingu może być problemem?

Piotr Kuczera: Będziemy policzeni tak, żeby nie był problemem. Też jest pytanie o to, czy to może być parking dwupoziomowy, czy może być lekko wyniesiony w górę.

A cała rozmowa do zobaczenia TUTAJ.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj