Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Droga wojewódzka w Pilchowicach po remoncie. Ma wytrzymać 50 lat

Facebook Twitter

Droga wojewódzka w Pilchowicach przebudowana. Inwestycja pochłonęła blisko 10 mln zł.

Droga wojewódzka w Pilchowicach

Droga wojewódzka w Pilchowicach na 50 lat. Taką trwałość obiecano podczas uroczystości oddania do użytku chodnika wraz z przebudowaną jezdnią w ciągu drogi wojewódzkiej 921 w Kuźni Nieborowskiej, to gmina Pilchowice. Wyremontowano kilometr trasy. Pierwszy odcinek drogi o długości 400 metrów znajduje się poza terenami zabudowanymi, dalszy przebiega już w terenie zabudowanym.

Konstrukcja drogi została wykonana z wykorzystaniem najnowszych dostępnych na świecie technologii. Przewidywana trwałość takich dróg wynosi 50 lat

– obiecywał Zbigniew Tabor, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Realizacja inwestycji kosztowała 9,5 mln zł.

Wykonano w całości nową konstrukcję drogi, stosując elementy bezpieczeństwa ruchu, budowę chodników i zatok autobusowych. Wykonano także odwodnienia i przebudowano zjazdy.

Ta droga, podobnie jak wszystkie modernizowane w regionie trasy są dostosowane do maksymalnego nacisku osi 11,5 tony. Konstrukcja drogi została wykonana z wykorzystaniem najnowszych dostępnych na świecie technologii. Wszystkie warstwy bitumiczne zostały wykonane z asfaltów wysokomodyfikowanych. Przewidywana trwałość dróg powstałych w oparciu o wspomniane technologie wynosi 50 lat

– podsumowuje Zbigniew Tabor, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2024