Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dzisiaj „paszportowa sobota” w biurach urzędu wojewódzkiego

Facebook Twitter

Dokument będzie można załatwić dzisiaj (18.03). Tego dnia obsługa będzie prowadzona w Oddziale Paszportowym w Katowicach oraz terenowych delegaturach w Bielsku-Białej i Częstochowie.

Soboty paszportowe
fot. www.katowice.uw.gov.pl

Na przestrzeni ostatnich lat zauważamy wzmożone zainteresowanie klientów wyrobieniem nowego paszportu. – W 2021 roku przyjęliśmy ponad 140 tys. wniosków paszportowych. W ubiegłym roku było ich już blisko 265 tys.

– podkreśla dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim Magdalena Szewczuk-Szturc.

Dlatego po raz kolejny otwieramy dla naszych klientów biura paszportowe również w sobotę.

paszporty

W wymienionych jednostkach w godz. od 9:00 do 14:00 – wyłącznie po wcześniejszym umówieniu wizyty poprzez internetowy system rezerwacji: www.rezerwacja.slask.eu – będzie można złożyć wniosek o wydanie paszportu lub odebrać gotowy dokument. Przypominamy, że opłaty za wydanie dokumentu można dokonać m.in. kartą płatniczą na miejscu przy stanowisku obsługi. Zachęcamy do korzystania z płatności bezgotówkowych.

Akcja od lat cieszy się dużym zainteresowaniem. Tylko w ubiegłym roku zorganizowaliśmy 11 tzw. „sobót paszportowych”, podczas których łącznie w Katowicach, Bielsku-Białej i Częstochowie obsłużono 4143 klientów

– zaznacza rzecznik prasowy wojewody Alina Kucharzewska:

Przyjęto wówczas 2565 wniosków i wydano 1578 dokumentów

Paszporty – potrzebne informacje

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024