Energetyk ROW Rybnik: tylko remis

Piłkarze Energetyka ROW Rybnik nie prezentują tej wiosny wysokiej formy. W przedświątecznym spotkaniu (03.04.) rybniczanie tylko zremisowali na własnym stadionie z przedostatnim w tabeli Górnikiem Wałbrzych 1:1.

Mecz zaczął się dla nich dobrze, w 14. minucie gola dającego prowadzenie strzelił Marek Krotofil. W 38. minucie jedna z niewielu akcji gości dała im remis.

Druga części meczu była bardzo wyrównana. W końcowych minutach ROW strzelił jednak gola, ale sędzia nie uznał bramki. Powtórki telewizyjne pokazały, że się mylił. Ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów, czego żałował pomocnik zespołu z Rybnika, Gabriel Nowak:

Szkoda, że nie udało się dziś wygrać – mówił na pomeczowej konferencji trener ROW-u, Marcin Prasoł:

Po sobotnim remisie Energetyk ROW Rybnik pozostał na 2. miejscu w tabeli II ligi. W najbliższą sobotę (11.04.) zagra na wyjeździe z Wisłą Puławy.

ROW Rybnik – Górnik Wałbrzych 1:1 (1:1)
Bramki: Marek Krotofil (14.) – Bartosz Tyktor (38.)

ROW: Oskar Rybicki, Petar Borovićanin (65. Paweł Mandrysz), Marcin Grolik, Szymon Jary, Dawid Gojny, Gabriel Nowak, Marek Krotofil (87. Michał Bedronka), Mariusz Muszalik, Szymon Sobczak, Sebastian Siwek, Sebastian Musiolik (78. Patryk Dudziński).

Górnik: Leonid Musin, Dariusz Michalak, Bartosz Tyktor, Rafał Figiel (90. Marcin Folc, 92. Mateusz Krzymiński), Dominik Radziemski, Damian Lenkiewicz (63. Kamil Śmiałowski), Michał Oświęcimka, Mateusz Sawicki (85. Tomasz Wepa), Krystian Stolarczyk, Marcin Orłowski, Dominik Bronisławski.