Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Gdzie się będziemy szczepić? Sprawdźcie listę placówek

Facebook Twitter

989 - to numer infolinii, pod którym od 15 stycznia, czyli już od najbliższego piątku, będzie można zapisać się na szczepienie przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Ale rejestracja będzie prowadzona także przez lekarzy rodzinnych i za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta. Oczywiście będą wskazane konkretne grupy, które będą zgłaszać się w danym terminie. A co z miejscem szczepienia?

Fot.pixabay.com

Na rządowej stronie internetowej poświęconej szczepieniom przeciwko koronawirusowi jest już lista placówek medycznych, w których realizowany będzie program szczepień po 15 stycznia. Są tam przychodnie z naszego regionu. Założenie było bowiem takie, aby w każdej gminie była przynajmniej jedna taka placówka, tak by każdy dorosły Polak miał łatwy dostęp do punktu szczepień. Są rzecz jasna miasta, w których tych placówek jest więcej, jak np. w Rybniku czy w Wodzisławiu, ale np. w Radlinie czy Rydułtowach na liście jest po jednej przychodni.

Co w sytuacji, kiedy nie ma tam placówki, w której dyżuruje nasz lekarz rodzinny?

Zostaniemy skierowani do punktu najbliżej naszego miejsca zamieszkania, adres zostanie nam zaproponowany w chwili rejestracji. Poznamy też dokładną datę zarówno podania nam pierwszej, jak i drugiej dawki szczepionki. Dodajmy też, że w każdej gminie ma funkcjonować co najmniej jeden mobilny punkt szczepień, m.in. dla osób, które nie mogą samodzielnie dotrzeć na szczepienie.

Co ważne, warto sprawdzać listę placówek, które zgłosiły chęć prowadzenia szczepień, zgodnie z zapowiedzią Ministerstwa Zdrowia będzie ona aktualizowana na bieżąco.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj