GKS Jastrzębie przegrywa w Stalowej Woli

Nie udała się piłkarzom GKS-u Jastrzębie wyprawa do Stalowej Woli. Jastrzębianie przegrali sobotnie (18.11) spotkanie z tamtejszą Stalą 1:3. Już w pierwszej połowie gospodarze meczu strzelili dwa gole.

gks jastrzebie

W drugiej części GKS odpowiedział bramką Michała Bednarskiego i dążył do wyrównania, ale w doliczonym czasie stracił trzeciego gola. Niepocieszony był na pomeczowej konferencji trener zespołu z Jastrzębia, Piotr Dziewicki.

Piotr Dziewicki: Można powiedzieć, że w pierwszej połowie nas nie było, nie dojechaliśmy jeszcze, nie wyszliśmy na boisko. Chociaż można powiedzieć, że parę sytuacji stworzyliśmy. Może to nie były stuprocentowe sytuacje, ale stworzyliśmy jednak te sytuacje, ale nie potrafiliśmy tej finałowej piłki w odpowiedni sposób zagrać do partnerów i wykończyć akcji. Druga połowa zdecydowanie lepsza w naszym wykonaniu. Myśleliśmy, że uda nam się odrobić straty. My ten mecz przegraliśmy już w pierwszej połowie. Szkoda, że nie podtrzymaliśmy tej dobrej passy.

GKS Jastrzębie zajmuje 14. miejsce w tabeli drugiej ligi. Przed zespołem jeszcze dwa mecze w tym roku. W sobotę (25.11) jastrzębianie zagrają na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn, a tydzień później (02.12) u siebie z KKS 1925 Kalisz.

18 listopada, Stalowa Wola, godz. 17:30
Stal Stalowa Wola – GKS Jastrzębie 3:1 (2:0)
1:0 – Arkadiusz Ziarko 6’
2:0 – Bartosz Pioterczak 34’
2:1 – Michał Bednarski 60’
3:1 – Maciej Wojtak 90+1’

Stal Stalowa Wola: Mikołaj Smyłek – Jakub Kowalski, Piotr Rogala, Łukasz Furtak, Damian Urban, Arkadiusz Ziarko (46. Łukasz Seweryn), Bartosz Pioterczak (89. Maciej Wojtak), Łukasz Soszyński, Michał Mydlarz (65. Olivier Sukiennicki), Kacper Chełmecki (77. Dominik Maluga), Lucjan Klisiewicz.

GKS Jastrzębie: Jakub Trojanowski – Bartosz Boruń, Przemysław Lech, Yevgeniy Zakharchenko, Karol Fietz, Sebastian Rogala (74. Krystian Mucha), Szymon Maszkowski, Kamil Jadach (46. Kacper Zych), Ricardo Vaz, Szymon Gołuch, Michał Bednarski (90. Grzegorz Drazik).

Żółte kartki: Ziarko, Chełmecki (Stal) oraz Boruń, Rogala, Fietz (GKS).
Czerwona kartka: Trojanowski (GKS, za zagranie ręką poza polem karnym)