GKS Jastrzębie zagrał z Widzewem Łódź

Sparingowy remis piłkarzy GKS-u Jastrzębie. W środę (05.02.) jastrzębianie zmierzyli się z drugoligowym Widzewem Łódź. Mecz zakończył się remisem 1:1.

W pierwszej połowie przeważali łodzianie, ale byli nieskuteczni. W drugiej gra się wyrównała i padł gol dla GKS-u. Po jednym z dośrodkowań piłkę uderzeniem głową skierował do własnej bramki obrońca Widzewa, Daniel Tanżyna. Jego zespół zdołała jednak wyrównać w ostatniej minucie meczu.

Szkoda, bo mogliśmy wygrać

– mówił po meczu pomocnik zespołu z Jastrzębia, Marek Mróz:

Na końcu pojawiło się lekkie rozluźnienie i w końcówce tracimy bramkę tak naprawdę w bardzo łatwy sposób, przeciwnik strzelił gola z kontrataku. Musimy wyciągnąć z tego wnioski i do takich sytuacji nie dopuszczać. W drugiej połowie gra wyglądała dużo lepiej niż w pierwszej. Widzew na pewno w pierwszej połowie postawił wysoko poprzeczkę. Tak naprawdę jest to wartościowy rywal, warto się było z nimi zmierzyć i myślę, że na przyszłość to zaowocuje w naszych występach ligowych.

W niedzielę (09.02.) na boisku w Rybniku-Kamieniu jastrzębianie rozegrają kolejny sparing. Ich przeciwnikiem będzie trzecioligowy Ruch Zdzieszowice (początek meczu o godz.13.00.).

Widzew Łódź – GKS Jastrzębie 1:1 (0:0)

Kita 90. – Tanżyna (samobójcza) 80.

GKS Jastrzębie:

I połowa: Mariusz Pawełek – Mateusz Słodowy, Michał Bojdys (30. Kamil Szymura), Bartosz Jaroszek, Daniel Liszka, Filip Karmański, Marek Mróz, Damian Tront, Kamil Jadach, Dominik Szczęch, Kamil Adamek.

II połowa: Leonid Otczenaszenko – Mateusz Słodowy, Bartosz Jaroszek (62. Michał Bojdys), Kamil Szymura, Dawid Gojny, Łukasz Norkowski, Łukasz Gajda, Damian Tront (68. Marek Mróz), Patryk Skórecki, Farid Ali, Daniel Szczepan.

Widzew Łódź: Wojciech Pawłowski (46. Patryk Wolański) – Łukasz Kosakiewicz (46. Łukasz Turzyniecki), Krystian Nowak (68. Daniel Tanżyna), Daniel Tanżyna (46. Sebastian Rudol), Marcel Pięczek – Christopher Mandiangu (46. Przemysław Kita), Mateusz Możdżeń (46. Marcel Gąsior), Bartłomiej Poczobut (68. Mateusz Możdżeń), Adam Radwański, Konrad Gutowski (77. Robert Prochownik) – Rafał Wolsztyński (68. Łukasz Kosakiewicz).