”Wynik 1:1 jest do przyjęcia”. GKS Jastrzębie zremisował z Sandecją Nowy Sącz

Jeden punkt wywalczyli piłkarze GKS-u Jastrzębie. Sobotni (29.05.) mecz przeciwko Sandecji Nowy Sącz zremisowali na własnym boisku 1:1. W pierwszej połowie lepiej zagrali goście, którzy w 16. minucie objęli prowadzenie.

Niepewnie interweniujący w tej sytuacji bramkarz GKS-u, Mariusz Pawełek odkupił swoją winę z nawiązką w drugiej części meczu. Obronił dwa rzuty karne podyktowane dla Sandecji. Ostatnie 20 minut gospodarze grali z przewaga jednego zawodnika i wykorzystali to, bramkę na wagę remisu strzelił Daniel Rumin.

Wynik 1:1 jest do przyjęcia

– mówił na pomeczowej konferencji trener GKS-u:

Łukasz Włodarek: Mieliśmy bardzo klarowną sytuację na 1:0 którą musimy trafić, tak się nie stało, więc później po straconej bramce wkradła się u nas nerwowość i pierwsza połowa jest do zapomnienia. W drugiej połowie nie ustrzegliśmy się błędów, bo błędy przy kontrach, gdzie były później podyktowane rzuty karne, to były nasze złe zachowania. Klasa Mariusza z tymi jego dwoma interwencjami rzutów karnych, także szacunek dla zespołu, że do końca dążyliśmy żeby wygrać, bo strzeliliśmy bramkę i to było naszym celem ale obiektywnie patrząc to remis jest wynikiem do przyjęcia.

GKS jest przedostatni, 17 w tabeli 1 ligi. Remis z Sandecją oznacza, że zespół w dalszym ciągu nie może być pewny utrzymania.

W najbliższą sobotę (05.06.) przed piłkarzami z Jastrzębia kolejne ważne, tym razem wyjazdowe spotkanie. Ich rywalem będzie również walczący o utrzymanie, ostatni w tabeli GKS Bełchatów.

GKS Jastrzębie – Sandecja Nowy Sącz 1:1 (0:1)

0:1 – Damian Chmiel 16’
1:1 – Daniel Rumin 76’

GKS Jastrzębie: Mariusz Pawełek – Dominik Kulawiak (72. Daniel Szczepan), Aleksander Komor, Kryspin Szcześniak, Jakub Niewiadomski, Lukas Bielak, Jakub Apolinarski, Marek Mróz, Daniel Feruga, Kamil Jadach (51. Farid Ali), Daniel Rumin.

Sandecja Nowy Sącz: Szymon Tokarz – Adrian Danek, Damir Sovsić (73. Daniel Dziwniel), Dawid Błanik (73. Maciej Małkowski), Michał Walski, Kamil Ogorzały, Jan Kuźma, Damian Chmiel, Michał Piter-Bućko, Wojciech Hajda, Tomasz Boczek.

Żółte kartki: Kulawiak, Jadach, Szcześniak, Niewiadomski (GKS) oraz Piter-Bućko, Małkowski (Sandecja).
Czerwona kartka: Piter-Bućko (Sandecja).