Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Goście z Norwegii w Rydułtowach. To samorządowcy z partnerskiego miasta

Dzisiaj (8.06) zakończyła się w Rydułtowach wizyta delegacji z norweskiej gminy partnerskiej Øvre Eiker.

norwegii

Szacowany czas czytania: 00:39

To była już trzecia wizyta Norwegów w Rydułtowach w ramach trzyletniej współpracy obu samorządów. Do tej pory skupiono się na polityce senioralnej. Teraz przyszedł czas na partycypację społeczną. Wspólnie zastanawiano się jak pobudzić mieszkańców do dialogu. Kolejnym tematem będzie środowisko. Co ciekawe goście z Norwegii podczas czerwcowej wizyty zjechali pod ziemią w kopalni KWK „Rydułtowy”. A w parku zasadzili drzewo przyjaźni polsko-norweskiej.

Projekt „W cieniu Szarloty – jak wydobyć potencjał miasta Rydułtowy” finansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 realizowany jest w ramach programu „Rozwój Lokalny”.

Czytaj także:

REKLAMA