Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Granatowe Góry po średniku – czyli urodziny Jerzego Pilcha. Kolejne wspomnienie pisarza

Facebook Twitter

W środę, 10 sierpnia Jerzy Pilch obchodziłby 70. urodziny. Z tej okazji w Wiśle odbędzie się wydarzenie z cyklu „Granatowe Góry po średniku”. Będzie odsłonięcie tablicy Jerzego Pilcha, spacer literacki, koncert i wieczorna gawęda przy ognisku.

fot. Wisla.pl

O godz. 17:00 zostanie odsłonięta tablica Jerzego Pilcha na Szlaku Odkrywców Wisły – tablica stanie niedaleko domu rodzinnego pisarza, naprzeciwko Piekarni u Troszoka (ul. 1 Maja 41, a więc sam koniec wiślańskiego deptaka), który sam pisarz nazywał „Starą Rzeźnią” i który wielokrotnie pojawiał się w jego twórczości.

O godz. 17:30 – rozpocznie się spacer śladami Jerzego Pilcha po Wiśle. Spacer rozpocznie się właśnie pod Piekarnią u Troszoka, przejdzie przez centrum Wisły w kierunku Partecznika, gdzie będzie można zobaczyć dom rodziców Jerzego Pilcha, w którym ten mieszkał w czasie powrotów do rodzinnej miejscowości i w którym pisał swoje książki. Spacer poprowadzi Andrzej Drobik, autor książki „Wisła w sensie magicznym. Nieturystyczny przewodnik po Wiśle Jerzego Pilcha.”

O godz. 20:00 w Parku Kopczyńskiego rozpocznie się koncert Karoliny Kidoń i Tomasza Pali – to będzie piękny i klimatyczny koncert w stylu swingowym. O godz. 21:30 przy ognisku pod Drzewem Opowieści, także w Parku Kopczyńskiego będziemy mogli wysłuchać gawędy góralsko-literackiej o Wiśle, którą poprowadzi Szymon Pilch.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj