Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

halo! Rybnik: Wernisaż wystawy „Szklane miraże” grupy Artystycznie Aktywni

Facebook Twitter

Wystawa malarska pod tytułem "Szklane miraże", prezentowana przez Grupę Artystycznie Aktywni pod przewodnictwem Marii Budny-Malczewskiej, przyciąga uwagę swoją unikalnością i głębią. Ta otwarta grupa seniorów, aktywnie tworząca od 2000 roku, pokazuje, że nigdy nie jest za późno na działalność twórczą.

Artystycznie Aktywni i wystawa „Szklane miraże”

„Szklane miraże” to zbiór prac, które są owocem licznych spotkań i inicjatyw, w tym zajęć plastycznych, organizowanych przez grupę. Prace te są prezentowane na licznych wystawach, a ich różnorodna tematyka i technika wykonania pokazują różnorodność talentów i umiejętności członków grupy.

Uczestnictwo w warsztatach daje seniorom możliwość poznania wielu różnych technik plastycznych. Spotkania te nie tylko rozwijają ich umiejętności artystyczne, ale także podnoszą samoocenę, dając możliwość decydowania o sposobie życia i spędzania wolnego czasu. Wspólne warsztaty plastyczne kształtują i rozwijają zdolność wyrażania siebie w kontaktach z innymi, ciągle inspirują i pobudzają potencjał twórczy oraz kreatywność.

Maria Budny-Malczewska, prowadząca grupę, to znana rybnicka artystka-malarka. Jej pasją jest malarstwo i rysunek, a także projektowanie i praca z ludźmi jako animator kultury i sztuki, pedagog.

Artystycznie Aktywni

Grupa składa się z wielu utalentowanych osób, w tym Grażyny Gajewskiej, Andrzeja Iwana, Danuty Klyszcz, Barbary Kusidło, Krystyny Lewczuk, Anny Powieckiej, Doroty Przybyły, Ewy Rodacka-Kowol, Joanny Rostek, Krystyny Skupień, Władysławy Pilarek, Wandy Korzuch, Joanny Stebel, Joanny Stachoń i Maryli Strzały.

Wystawę „Szklane miraże” można oglądać od 13 listopada do 3 grudnia 2023 roku w halo! Rybnik. To doskonała okazja, aby zobaczyć, jak twórczość nie ma ograniczeń wiekowych i jak ważne jest, aby nigdy nie przestawać tworzyć.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lipca 2024