Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Inflacja przerwała inwestycję. Cieszyn miał wykonawcę stadionu, ale już nie ma

Facebook Twitter

Jeszcze tydzień temu burmistrz Cieszyna, Gabriela Staszkiewicz cieszyła się, że niebawem ruszą prace modernizacyjne stadionu miejskiego, dzisiaj magistrat poinformował, że na inwestycję musi być rozpisany kolejny przetarg. Co się stało?

Konsultacje dla przedsiębiorców
fot. arc radia 90

W przetargu rywalizowały trzy firmy, oferty wahały się miedzy 9,5 a 11 milionów złotych. Ostatecznie wybrano przedsiębiorstwo z Dąbrowy Górniczej. Firma miała wziąć się do roboty, tymczasem dzisiaj (30.11.) burmistrzyni poinformowała, że firma podjęła decyzję o niepodpisaniu umowy na wykonanie zadania.

Gabriela Staszkiewicz: Podając za przyczynę rezygnację podwykonawców, ale również wzrost kursu euro. Część materiałów musi być zakupione poza granicami Polski. Myślę, że wzrost cen materiałów budowlanych i surowców również ma ogromny wpływ. Samorządy i przedsiębiorcy z bardzo dużą obawą patrzymy na rosnące ceny, na ciągle podnoszony poziom inflacji. Niestety jest to dla nas nowe doświadczenie. Wcześniej nie mieliśmy nigdy takiej sytuacji.

Jak deklaruje Gabriela Staszkiewicz:

Niezwłocznie przystępujemy do wszczęcia nowego postępowania przetargowego. Liczę, że pieniądze, które mamy zaplanowane na tę inwestycję nam wystarczy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj