Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Izba Tradycji Barbórkowych w Jastrzębiu-Zdroju

Facebook Twitter

Eksponaty i ciekawostki związane z górnictwem i przemysłem wydobywczym zostały zgromadzone w Izbie Tradycji Barbórkowych. To nowe miejsce, jakie można odwiedzić w Zespole Szkół Techniczno-Branżowych w Jastrzębiu,

izba
fot. jastrzebie.pl

Wyjątkowe miejsce powstało w Zespole Szkół Techniczno-Branżowych. Cel jest jeden – poznać historię i tradycje związane ze świętem górników, czyli Barbórką, a także dowiedzieć się więcej na temat historii górnictwa, górniczych zwyczajach i obrzędach, a także o znaczeniu św. Barbary w kulturze górniczej. Izba powstała z inicjatywy obecnych i emerytowanych nauczycieli Zespołu Szkół Techniczno-Branżowych, którzy założyli Stowarzyszanie Szkolny Klub Inicjatyw Lokalnych – Fachmany. Część ekspozycji stanowią prywatne zbiory Rafała Mastela – nauczyciela m.in. edukacji regionalnej. Izba jest otwarta dla zwiedzających, ale trzeba wcześniej umówić się telefonicznie.

Izba jest otwarta dla zwiedzających, konieczne jest jedynie wcześniejsze umówienie telefoniczne wizyty. Zapraszamy do kontaktu pod nr telefonu 32 476 20 71.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj