Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jak odmrozić szyby w samochodzie? Podajemy kilka sposobów

Facebook Twitter

Wraz z nadejściem ochłodzenia i mrozów do naszych codziennych zadań dochodzi skrobanie szyb, które do najprzyjemniejszych nie należy. Często jest także powodem wydłużenia czasu naszej podróży. Jest kilka trików, dzięki którym nasze szyby szybciej staną się przejrzyste, a my odczujemy większy komfort z jazdy.

Fot. kaboompics / pixabay.com

Sposoby na zamarznięte szyby w samochodzie

Zimowy płyn do spryskiwaczy

Do butelki z atomizerem wlewamy zimowy płyn do spryskiwaczy. Przed skrobaniem całą szybę zraszamy płynem i odczekujemy chwilę (w tym czasie możemy np. spryskać kolejną szybę).  Następnie ściągamy lód wraz z wchłoniętym płynem z szyby naszego samochodu. Gotowe.

Roztwór na bazie wody i alkoholu

Potrzebujemy dwóch składników: wody, najlepiej destylowanej i alkoholu. Mieszamy je ze sobą w proporcji około 1:2, 1:3. Następnie wlewamy przygotowaną miksturę do atomizera i spryskujemy szybę. Podobnie jak w przypadku płynu do spryskiwaczy lód zelży i łatwiej będzie odchodził z szyby.

Odmrażacz do szyb

Jeżeli nie mamy ochoty na domowe metody, możemy kupić gotowy odmrażacz do szyb. Ce na takiego produktu to około 10-15 zł.

Karton, mata, koc

Szybę możemy przykryć złożonym kartonem, gotową matą albo nieużywanym kocem. Wykonajmy tę czynność zaraz po zaparkowaniu naszego samochodu, a przy następnym razie nie będziemy musieli się martwić szronem na szybie.

Co z lusterkami?

Lusterka naszego samochodu też warto czymś przykryć albo owinąć. Może do tego posłużyć plastikowa reklamówka tzw. jednorazówka. Owijamy ją wokół lusterka i problem szronu mamy z głowy. Dzięki temu też nasza „jednorazówka” przestanie być jednorazowa.

Pamiętajmy

Za jazdę nieodśnieżonym samochodem grozi mandat nawet do 500 zł, nie mówiąc już o zagrożeniu jakie stwarzamy w ruchu drogowym. Określa to ustawa w prawie o ruchu drogowym.

Art. 66 ust. 1

Pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego:

1) nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę;

….

5) zapewniało dostateczne pole widzenia kierowcy oraz łatwe, wygodne i pewne posługiwanie się urządzeniami do kierowania, hamowania, sygnalizacji i oświetlenia drogi przy równoczesnym jej obserwowaniu;

Masz swój sposób na zamarznięte szyby w aucie? Piszcie do nas na formularz kontaktu DAJ ZNAĆ.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj