Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Jastrzębie-Zdrój: Aresztowani za ściąganie haraczy [WIDEO]

Facebook Twitter

Takich spraw może być więcej- mówi policja w Jastrzębiu, która informuje o areszcie dla czwórki mężczyzn. Zostali zatrzymani za wymuszanie haraczy. Wszystkie osoby, mające jakiekolwiek informacje w tej sprawie, proszone są o kontakt z jastrzębską policją.

W pierwszym z przypadków 29-letni partner biznesowy 55-latki, wspólnie ze znajomym, od grudnia 2018 roku wymuszał od kobiety pieniądze w kwotach od 1,5 do 2 tys. zł. To było ich stałe źródło dochodu, śledzili i fotografowali swoją ofiarę, ale też szarpali czy ciągnęli za włosy, grozili, że ją zabiją czy wysadzą w powietrze jej dom.

W drugim przypadku policjanci zatrzymali mężczyzn, którzy chcąc wymusić haracz od jastrzębianina, podpalili mu samochód oraz grozili, że zabiją jego ciężarną partnerkę.

Zatrzymani mają od 29 do 49 lat, są z sobą powiązani, choć nie można mówić w ich przypadku, że działali jako zorganizowana grupa przestępcza. Są już w tymczasowym areszcie, grozi im nawet 10 lat więzienia.

Jeszcze jedna ważna informacja, sprawa jest rozwojowa, osób szantażowanych, od których wymuszono lub próbowano wymusić haracz, może być więcej. Wszystkie osoby, mające jakiekolwiek informacje w tej sprawie, proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Jastrzębiu-Zdroju pod numerem telefonu: 47 85 542 00.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj