Jastrzębski Węgiel lepszy do Trefla Gdańsk

Cenne 3 punkty przywieźli z Gdańska siatkarze Jastrzębskiego Węgla. W niedzielę (17.02.) pokonali tamtejszego Trefla 3:1.

Pierwszego seta jastrzębianie wygrali do 20., w drugim do 19. zwyciężyli gospodarze, trzecia odsłona meczu ponownie należała do zespołu z Jastrzębia, który wygrał 25:22.

Najbardziej zacięty i dramatyczny był set czwarty, ostatecznie w końcówce na przewagi 28:26 zwyciężyli jastrzębianie, którzy tym samym dopisali do swojego konta 3 punkty.

Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został atakujący Jastrzębskiego Węgla, Dawid Konarski. Jego zespół zajmuje nadal trzecie miejsce w tabeli PlusLigi. W środę (20.02.) do Jastrzębia przyjeżdża Indykpol AZS Olsztyn.

Trefl Gdańsk – Jastrzębski Węgiel 1:3 (20:25, 25:19, 22:25, 26:28).

Trefl Gdańsk: Muzaj, Janusz, Niemiec, Nowakowski, Hebda, Schott, Olenderek (libero) oraz Jakubiszak, Kozłowski.

Jastrzębski Węgiel: Konarski, Kampa, Kosok, Hain, Lyneel, Fromm, Popiwczak (libero) oraz Rusek, Ferens.

MVP: Dawid Konarski.