Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Jastrzębski Węgiel pewnie zmierza do Ligi Mistrzów

Facebook Twitter

Wczoraj (24.09.) w jastrzębskiej hali zakończył się turniej pierwszej rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów. W decydującym o awansie meczu "pomarańczowi" pokonali holenderskie Dynamo Apeldoorn 3:0. Spotkanie od początku toczyło się pod ich dyktando, kolejne sety wygrywali do 20, 16 i 17 punktów.

www.jastrzebskiwegiel.pl

Wydarzeniem spotkania był debiut w pierwszym zespole 15-letniego libero Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, Maksymiliana Graniecznego. Wchodził dwa razy na krótko na parkiet, a swoją pierwszą piłkę przyjął i dograł do rozgrywającego w końcówce trzeciego seta:

Wsparcie całego zespołu było ogromne, bardzo ciepło mnie przyjęli i ten stres z każdą chwilą mijał. Ucieszyłem się, że mogę tam stać obok nich i zakończyć set. Jestem zadowolony, że udało się piłki dotknąć, jeszcze było to dotknięcie pozytywne, więc to na pewno cieszy. Wygrana w stosunku 3:0. Wiek nie odgrywa dużej roli, ja się cieszę, że mogę tu być, trenować w zespole,to bardzo cenne doświadczenie, bardzo się cieszę.

W drugiej rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów rywalami jastrzębian będą: rumuńska Arcada Galati oraz węgierski Fino Kaposvar VC. Na ten moment nie wiadomo, w jakiej formule odbędzie się ta faza eliminacji. Ma ona zostać rozegrana w dniach 13 – 29 października.

Jastrzębski Węgiel – Draisma Dynamo Apeldoorn 3:0 (25:20, 25:16, 25:17)

Jastrzębski Węgiel: Al Hachdadi, Tervaportti, Wiśniewski, Szalacha, Szymura, Louati, Popiwczak (libero) oraz Granieczny, Biniek, Cichosz-Dzyga

Draisma Dynamo Apeldoorn: Blom, De Weijer, Hoogendoorn, Manenschijn, Rauwerdink, Van Zeist, Klok (libero) oraz Van Gestel, Fullerton

MVP meczu: Rafał Szymura.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj