Jastrzębski Węgiel z kolejnym zwycięstwem na koncie. Siatkarze pokonali PGE Skrę Bełchatów 3:1

Wczoraj (24.10.) w meczu, który zwykle określa się mianem "ligowego klasyka", jastrzębianie pokonali we własnej hali PGE Skrę Bełchatów 3:1. W dwóch pierwszych setach długo walka była wyrównana ale w końcówkach koncertowo zagrali gospodarze, wygrali je kolejno do 18 i 20.

W trzecim lepsi byli goście zwyciężyli 25:17, ale czwarty to znów dobra gra gospodarzy i pewna wygrana do 18. Ze zwycięstwa cieszył się czeski atakujący Jastrzębskiego Węgla:

Jan Hadrava: 3 punkty w domu to zawsze jest dobrze dla nas, nawet po zwycięstwie w Super Pucharze może być trudno, bo nie było kilka dni odpoczynku i daleko podróżowaliśmy. Trochę było ciężko w niektórych akcjach dzisiaj, ale generalnie myślę, że graliśmy w dobrą siatkówkę i dobrze broniliśmy, szkoda trochę że lepiej nie zagrywaliśmy.

Wygrana z takimi przeciwnikami bardzo cieszy

– dodaje drugi trener Jastrzębskiego Węgla:

Leszek Dejewski: Wiedzieliśmy, że nie przyjeżdża tu byle jaki zespół, bo patrząc w skład tego zespołu są tam duże gwiazdy, wiedzieliśmy że ten mecz się rozegra na zagrywce, to pokazał trzeci set. Uderzyli w nas mocno zagrywką i przegraliśmy tego seta, ale generalnie wynik się liczy, 3 punkty zostają w Jastrzębiu. My jesteśmy w dobrej formie i to jest dla nas najważniejsze, obojętnie z jakim przeciwnikiem gramy dobrą siatkówkę, nasz rozgrywający dobrze prowadzi grę, także tylko się cieszyć i trzymać kciuki żeby tak było cały czas.

Po wczorajszym zwycięstwie Jastrzębski Węgiel awansował na drugie miejsce w tabeli PlusLigi. W najbliższą niedzielę (31.10) jastrzębianie zagrają na wyjeździe z Asseco Resovią Rzeszów.

Jastrzębski Węgiel – PGE Skra Bełchatów 3:1 (25:18, 25:20, 17:25, 25:18)

Jastrzębski Węgiel: Boyer, Toniutti, Gladyr, Wiśniewski, Fornal, Clevenot, Popiwczak (libero) oraz Hadrva, Tervaportti, Macyra

PGE Skra Bełchatów: Atanasijević, Łomacz, Bieniek, Kłos, Kooy, Ebadipour, Piechocki (libero) oraz Schulz, Mitić, Taht

MVP meczu: Benjamin Toniutti.