Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jedna ucieczka, 13 zarzutów i 9 tysięcy grzywny. A to nie koniec sprawy

Facebook Twitter

13 zarzutów dla jednego kierowcy. To informacja ze Śląska Cieszyńskiego, tamtejsi policjanci próbowali zatrzymać do kontroli renault. Samochód miał niesprawne oświetlenie oraz rozbitą tylną szybę. Pojazd kierowany przez 23-latka z Bielska-Białej nie zatrzymał się do kontroli, a kierowca podjął próbę ucieczki.

fot. Policja Cieszyn

Policjanci natychmiast ruszyli w pościg. Mężczyzna łamał liczne przepisy ruchu drogowego, jadąc „pod prąd”, doprowadzając kilkukrotnie do bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przekraczając linię podwójną ciągłą, czy też przejeżdżając kilkukrotnie na czerwonym świetle.

Pościg zakończył się dopiero w Bielsku-Białej. Mężczyzna stawiał opór w trakcie zatrzymania i próbował uciekać. Badanie na zawartość alkoholu dało wynik negatywny, w związku z czym mężczyźnie pobrano do dalszych badań krew, w celu zbadania, czy znajdował się pod wpływem środków odurzających.

Według ustaleń mundurowych mógł on być pod wpływem dopalaczy. Pojazd, którym kierował, miał nieważne badania techniczne i został usunięty z drogi na policyjny parking.

23-latek usłyszał aż 13 zarzutów związanych z popełnionymi wykroczeniami. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze 9000 zł grzywny. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. A grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2023