JKH GKS Jastrzębie: druga porażka na koncie w tym sezonie

Wczoraj (2.10.) przegrali wyjazdowe spotkanie z Podhalem Nowy Targ 2:3. Jastrzębianie przespali początek spotkania. Po 4. minutach gospodarze prowadzili już dwoma bramkami. W drugiej tercji zdobyli trzeciego gola. Dopiero wtedy JKH GKS zaczął grać skuteczniej.

W 33. minucie meczu bramkarza Podhala pokonał Radosław Sawicki. Ten sam zawodnik zdobył w 53. minucie meczu drugiego gola. W końcówce jastrzębianie wycofali bramkarza, ale nie zdołali odwrócić losów meczu.

Wczoraj (04.10.) zespół trenera Kalabera miał zmierzyć się na Jastorze z Cracovią. Mecz został jednak odwołany z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem w drużynie z Nowego Targu. Przypomnijmy, że większość zawodników JKH GKS-u przeszła już zakażenie w okresie przygotowawczym. Teraz jak informuje jastrzębski klub, wszyscy czują się dobrze.

Tauron Podhale Nowy Targ – JKH GKS Jastrzębie 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

1:0 Svec (Vachovec) 03:18
2:0 Neupauer (Łyszczarczyk, Pettersson) 03:45
3:0 Vachovec (Svec, Guzik) 25:52 5/4
3:1 Sawicki (Hovorka, Bryk) 32:05 5/4
3:2 Sawicki (Bryk) 52:06

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal – Bryk, Klimiczek, Urbanowicz, Hovorka, Sawicki – Horzelski, Jass, Phillips, Rac, Kasperlik – Górny, Gimiński, Paś, Wałęga, R. Nalewajka – Matusik, Kostek, Wróbel, Jarosz, Ł. Nalewajka.

Strzały: 26 – 28 Kary: 8 min – 10 min