JKH GKS Jastrzębie: Kolejna wyjazdowa porażka hokeistów

Kolejna wyjazdowa porażka hokeistów. Nie udało się JKH GKS Jastrzębie przełamać wyjazdowego impasu, a zarazem zrewanżować Comarch Cracovii za porażkę sprzed miesiąca.

JKH GKS Jastrzębie

Wczoraj (7.12.) w ostatnim meczu przed przerwą reprezentacyjną podopieczni Roberta Kalabera wysoko przegrali pod Wawelem, zdobywając honorowego gola dopiero w 58. minucie zawodów. O porażce zadecydowała druga tercja, w której Jakub Lacković skapitulował trzykrotnie.

Jastrzębianie w 7. minucie zmarnowali kontrę trzech na jednego. To zemściło się w 14. minucie, gdy Radosław Sawicki wykorzystał uderzenie kolegi i pokonał Lackovicia. Trzy kolejne gole dla „Pasów” padły w drugiej odsłonie. Najpierw Sawicki znów dobił strzał jednego ze swoich partnerów z zespołu, a następnie niespełna dwie minuty później Olli-Petteri Viinikainen nie upilnował Mateusza Bezwińskiego, który obsłużony znakomitym crossowym podaniem podwyższył wynik na 3:0. Wyrok w drugiej odsłonie podpisał jeszcze Tomas Vildumetz i w tym momencie w zasadzie mogliśmy zapomnieć o punktach.

Na początku trzeciej partii podopieczni Rudolfa Rohaczka strzelili gola po raz piąty. W 51. minucie wynik po stronie JKH otworzyć mógł Maciej Urbanowicz, ale jego bramki nie uznali sędziowie. W końcu w 58. minucie resztki honoru gości uratował Tuukka Rajamaki.

Kolejne spotkanie JKH GKS Jastrzębie rozegra 22 grudnia w Sanoku. Następnie czekać nas będzie turniej o Puchar Polski w Krynicy.

7 grudnia 2023, Kraków, 18:30

Comarch Cracovia – JKH GKS Jastrzębie 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)
1:0 Sawicki – Kunst – Latal 13:12
2:0 Sawicki – Latal – Berling 27:31
3:0 Bezwiński – Vildumetz 29:05
4:0 Vildumetz – Bezwiński – Brynkus 36:50
5:0 Jeżek – Latal – Krenżelok 40:23 5/4
5:1 Rajamaki – Spirko 57:59

JKH GKS: Lacković – Kostek, Viinikainen, Urbanowicz, Paś, Kiełbicki – Górny, Bagin, Izacky, Spirko, Rajamaki – Wajda, Kameneu, Bernhards, Starzyński, Arrak – Martiska, Ł. Nalewajka, Pelaczyk, Jarosz, Zając.