Justyna Święty-Ersetic i Michał Haratyk z medalami na Halowych Mistrzostwach Europy

Bardzo dobry występ naszych lekkoatletów na Halowych Mistrzostwach Europy w Toruniu. Wśród medalistów są także sportowcy z regionu. Podczas czempionatu polscy lekkoatleci wywalczyli łącznie 10 medali.

Srebro zdobył w pchnięciu kulą Michał Haratyk. Kulomiot z Kiczyc pod Skoczowem bronił tytułu, ale ostatecznie był drugi. Haratyk prowadził do serii kiedy to dalej od niego pchnął Czech Tomáš Staněk. W dwóch ostatnich próbach Polak nie zdołał posłać kuli dalej i tym razem sięgnął po srebro.

Srebrny medal zdobyła także w biegu na 400 metrów Justyna Święty-Ersetic. Raciborzanka już w półfinale poprawiła należący do niej rekord Polski uzyskując czas 51 sekund i 34 setne. W finale pobiegła nieco wolniej i ostatecznie była druga. Liczyła na jeszcze jeden medal, w sztafecie 4×400 metrów ale z powodu urazu nie wystąpiła w tym biegu. Pod jej nieobecność Polki zdobyły brąz.

Dodajmy, że medalowe szanse miała także nasza najlepsza sprinterka Ewa Swoboda, której zabrakło jednak w Toruniu. Żorzanka była w świetnej formie ale z udziału w imprezie wykluczył ją pozytywny wynik testu na koronawirusa.