Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kieca w Radiu 90: Czeka nas droższa komunikacja

Facebook Twitter

"To radni wyrażają zgodę, bądź nie i to na ich barkach pozostają rozstrzygnięcia dwóch kluczowych przetargów na komunikację i wywóz odpadów" - mówił w Porannej Rozmowie w Radio 90 Prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca. Prezydent w tej kadencji nie ma większości w Radzie Miasta, ale ma nadzieję na szeroką współpracę.

Wszystko wskazuje na to, że komunikacja w mieście będzie droższa:

Do tej pory cena zawozu o 1 km to było około 4,30 zł brutto, a teraz po przetargu mamy około 9,30 zł. Jest to znaczna różnica, ale ona mnie nie dziwi, zbliżamy się do wysokich kwot, proszę zwrócić uwagę jak rosną ceny paliw, rosną ceny zatrudnienia kierowcy. Zażyczyliśmy sobie również, zgodnie z wolą mieszkańców, nowy tabor niskopodłogowy, nowa jakość, to jest suma, która wchodzi w skalę przetargu. Teraz decyzja, czy Rada Miasta umożliwi Prezydentowi podpisanie przetargu z takimi parametrami.

O ile droższa komunikacja w Wodzisławiu wydaje się być przesądzona, o tyle cały czas nie wiadomo, jak będzie wyglądał tam wywóz śmieci. Jeszcze w tym roku Prezydent Wodzisławia Śląskiego zamierza ogłosić przetarg na odbiór odpadów:

Chciałbym już w grudniu ogłosić ten przetarg, po to, aby móc przeprowadzić procedury przetargowe do lipca. Poprosiłem radnych o wyznaczenie minimum 6 radnych do szybkiej pracy w zespole. Każdy z komitetów startujących w wyborach niósł jakieś zobowiązania wyborcze m.in. w tym zakresie. Chodzi o to, żeby teraz to przeanalizować, przedyskutować, bo możemy zwiększać jakość usług komunalnych w nieskończoność. To przenosi się wprost na stawkę, pytanie – gdzie jest ten poziom akceptowalny społecznie?

Tutaj cała rozmowa z Prezydentem Wodzisławia Śląskiego Mieczysławem Kiecą:

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2022