Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Kieca w Radiu 90: Przez reformę oświaty, nauczyciele tracą pracę

Facebook Twitter

"Nauczyciele tracą pracę przez reformę oświaty, to nie miasto ich zwalnia" - podkreślał w porannej rozmowie w Radiu 90 Mieczysław Kieca, prezydent Wodzisławia Śląskiego. Od nowego roku w wodzisławskich podstawówkach będzie ponad 600 godzin dydaktycznych mniej, co oznacza utratę pracy dla 38 nauczycieli.

Rozmawiał Arkadiusz Żabka:

Nie miasto tylko jest to skutek reformy edukacji, obecnie w tym roku 38 osób, 38 nauczycieli, wuefistów, polonistów specjalistów traci prace w naszych szkołach ze względu na to, że będziemy mieli mniej w tym roku, 24 oddziały lekcyjne.

Radio 90: Czy można było tego uniknąć?

Nie, nie można było tego uniknąć. Od początku samorządy mówili, że w wyniku reformy nauczyciele będą tracić prace, u Państwa w studiu, kurator oświaty mówiła, że to jest nieprawda więc myślę, że teraz ktoś pójdzie i powie coś tym nauczycielom co mają teraz ze sobą zrobić, bo jest to ich wielki dramat. 

Reforma oświaty krzyżuje, również rozwój klas sportowych. W Wodzisławiu przez kilka lat przygotowywano się do uruchomienia Gimnazjum Sportowego. Dziś już wiadomo że to koniec klas Szkół Mistrzostwa Sportowego.

Tymczasem w poniedziałek (10.06.) zaplanowano uruchomienie strzelnicy biathlonowej, która miała służyć między innymi uczniom:

Mieliśmy 170 godzin wf-u, obecnie tych godzin jest kilkadziesiąt, dwadzieścia parę to pokazuje skale zwolnień wśród wuefistów. To reforma likwiduje również Szkołę Mistrzostwa Sportowego.

Radio 90: Tymczasem Państwo planują w najbliższy poniedziałek otwarcie strzelnicy, ona miała służyć też społeczności szkolnej.

Będzie służyć też społeczności szkolnej, szukamy rozwiązań takie jakie są możliwe. Oczywiście strzelnica ma służyć szeroko rozumianemu rozwojowi biatlonu, mamy klasy biatlonowe właśnie w sąsiedniej dziesiątce mam nadzieję, że uda nam zaszczepić cześć tego typu rzeczy do 28, natomiast ta strzelnica od początku była zaprojektowana po to, aby wykorzystywały ją kluby sportowe z terenu Śląska.

Cała rozmowa z Prezydentem Wodzisławia Śląskiego Mieczysławem Kiecą:

O sprawie pisaliśmy tutaj:

Uczniowie i ich rodzice bronią zwolnionego nauczyciela

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj