Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koleje Śląskie zawiesiły połączenia do czeskiego Bogumina. Przyczyną koronawirus

Facebook Twitter

Koleje Śląskie zawiesiły od wczoraj (20.03.) połączenia do czeskiego Bogumina. Ograniczenia w ruchu transgranicznym wprowadzono w związku z rosnącą liczbą osób zakażonych koronawirusem oraz wprowadzonymi na terenie Polski i Czech obostrzeniami.

fot. Patryk Farana/www.kolejeslaskie.com

Zdrowie i bezpieczeństwo naszych pasażerów oraz pracowników jest dla nas najważniejsze. Jednakże restrykcyjne przepisy dotyczące reżimu sanitarnego wprowadzone w Czechach skłoniły nas do podjęcia niezbędnych decyzji. Zawieszone od 20 marca 2021r. do odwołania zostają relacje transgranicznego połączenia pomiędzy Polską a Czechami na odcinku Chałupki-Bohumin-Chałupki. Republika Czeska wprowadziła znaczące ograniczenia w poruszaniu się. Region zamieszkania można opuszczać tylko z uzasadnionych powodów, natomiast od godz. 21:00 do godz. 5:00 obowiązuje godzina policyjna, podczas której bez uzasadnionej przyczyny nie wolno wychodzić z domu

– czytamy na stronie polskiego przewoźnika.

Zawieszeniu wkrótce ulegają także połączenia transgraniczne ze Słowacją na odcinku Żylina-Zwardoń-Żylina obsługiwane przez Słowackiego przewoźnika ZSSK. Zmiany te obowiązywać będą od 29 marca do 30 kwietnia.

Koleje Śląskie zapowiadają, że nadal będą realizowały połączenia do miejscowości przygranicznych na terenie województwa śląskiego. Przypominają jednocześnie, że podróżni, którzy będą planowali dalszą podróż na terenie Czech lub Słowacji powinni wziąć pod uwagę wprowadzone na terenie tych krajów obostrzenia.

Czytaj także:

Podobne tematy


Warning: mysqli_num_fields() expects parameter 1 to be mysqli_result, bool given in /home/server106088/ftp/radio90/radio90pl/wp-includes/wp-db.php on line 3547

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj