Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejne zwycięstwo siatkarzy Jastrzębskiego Węgla. Pokonali Skrę Bełchatów

Facebook Twitter

 W minioną sobotę (30.11.) jastrzębianie pokonali we własnej hali PGE Skrę Bełchatów 3:2. Spotkanie było zacięte i dostarczyło kibicom wielu emocji, ostatecznie z wygranej cieszyli się "pomarańczowi".  Niewiele jednak brakowało, by schodzili z boiska pokonani.

www.jastrzebskiwegiel.pl

Przegrywali w setach 1:2 a w czwartym goście mieli kilka piłek meczowych. Wojnę nerwów wygrali jastrzębianie zwyciężając tę partię 32:30, a później wygrali także tie-break. MVP meczu został atakujący Jastrzębskiego Węgla, Dawid Konarski:

Te nasze ostatnie dwa spotkania, to było widać, że nabraliśmy tej pewności, luzu w grze i to kontynuujemy. To też ciężko jest zepsuć w jeden mecz, nie było to łatwo zbudować, bo mieliśmy swoje problemy wcześniej, przed tymi spotkaniami, ale myślę, że teraz jesteśmy na  dobrym torze- dzisiaj ważne zwycięstwo z topową drużyną, która też była nakręcona po graniu lidera, my się cieszymy, bo to zwycięstwo dalej nas utrzymuje w walce o te pierwsze dwie lokaty, które dają chociażby ułatwienie w Pucharze Polski.

Zwycięstwem, prezent zrobił sobie kapitan Jastrzębskiego Węgla Lukas Kampa, który dzień wcześniej obchodził urodziny:

Jestem zadowolony, jestem super szczęśliwy muszę powiedzieć, bo trochę dziwny mecz: bardzo powolny początek, ale wreszcie prowadziliśmy. W czwartym secie duża walka do końca,  myślę, że to jest ważne dla nas i dla kibiców też. To był krok do przodu.

Lukas Kampa zawsze może liczyć na doping swoich bliskich, wśród nich jest syn Anton

Co ciekawe siatkarze PGE Skry Bełchatów od blisko trzech lat nie mogą znaleźć sposobu na Jastrzębski Węgiel. Mówi drugi trener jastrzębian, Leszek Dejewski:

Dodajmy, że wczoraj (1.12.) jastrzębski klub ogłosił, kto obejmie zespół. Zgodnie z przewidywaniami klub podpisał kontrakt z doświadczonym serbskim szkoleniowcem Slobodanem Kovačem . Umowa ma obowiązywać do końca tego sezonu. W piątek Jastrzębski Węgiel zagra na wyjeździe z Asseco Resovią Rzeszów.

Czytaj więcej:

Slobodan Kovač trenerem Jastrzębskiego Węgla

Jastrzębski Węgiel – PGE Skra Bełchatów 3:2 (25:22, 20:25, 17:25, 32:30, 15:13)

Jastrzębski Węgiel: Fromm, Konarski, Vigrass, Kampa, Gladyr, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Rusek, Depowski, Hain

PGE Skra Bełchatów: Wlazły, Kłos, Ebadipour, Szalpuk, Łomacz, Huber, Milczarek (libero) oraz Petković

MVP: Dawid Konarski.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lutego 2024