Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejni inwestorzy w strefie przemysłowej w Gorzyczkach

Facebook Twitter

Nawet 2 tysiące nowych miejsc pracy powstanie docelowo w strefie przemysłowej w Gorzyczkach. Kolejna firma szykuje się tam do inwestycji. Na trenie 7 hektarów mają zainwestować dwie firmy logistyczne.

Fot. bridgesward pixabay.com

Jedna z firm już przygotowuje się do inwestycji

Wygrodziła teren, robi prace porządkowe, wycinkę drzew i prace niwelacyjne, prowadzi też obecnie postępowania środowiskowe. Wiadomo, że ma tam powstać hala o powierzchni 65 tysięcy metrów kwadratowych. Kiedy rozpocznie się jej budowa? Na razie nie wiadomo, być może będzie to początek przyszłego roku.

Jak zapewnia wójt Daniel Jakubczyk, gmina wybrała takich inwestorów, których działalność nie będzie stwarzała zagrożenia i uciążliwości dla mieszkańców z uwagi na bliskość zabudowy. Sam inwestor deklaruje też, że postawi ekrany dźwiękochłonne na długości blisko półtora kilometra. Wszelkie wątpliwości mieszkańców mają zostać rozwiane podczas zaplanowanego na dzisiaj spotkania z przedstawicielami inwestora. Spotkanie odbędzie się dzisiaj (14.10.) o godz. 17.00 w sali Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gorzyczkach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj