Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Komunie nie wcześniej niż po 31 sierpnia

Facebook Twitter

Pierwsze komunie nie wcześniej niż po 31 sierpnia. Na razie w Diecezji Opolskiej, do której należy między innymi Racibórz, Krzanowice i Pietrowice Wielkie. Co z innymi diecezjami?

Fot. diabosik \ pixabay.com

Decyzję o przesunięciu Pierwszych Komunii podjął we wtorek Biskup Opolski. W opublikowanym dekrecie czytamy, że prócz pierwszych komunii także bierzmowania przesunięte są najwcześniej na wrzesień.

Na razie takiej decyzji nie podjęła Archidiecezja Katowicka, choć rozważane są dwa warianty. Pierwszy mówi o tym, że jeżeli stan epidemii nie zostanie odwołany i dzieci nie wrócą do szkół po Wielkanocy, należy odwołać wszystkie I Komunie Święte do czasu ustania epidemii.

Wariant drugi mówi o tym, że jeżeli po Wielkanocy dzieci wrócą do szkół i stan epidemii zostanie odwołany, decyzję o przyjęciu I Komunii Świętej należy pozostawić rodzicom w porozumieniu z księdzem proboszczem.

Wówczas uroczystość ma się odbyć z zachowaniem najwyższych środków ostrożności, w małych grupach lub nawet pojedynczo, niekoniecznie w niedzielę. Każdy przypadek ma być rozpatrywany indywidualnie. Nie można decydować poprzez wolę większości czy głosowanie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lipca 2020