Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Konflikt Aeroklub ROW-miasto. Kuczera: Zmieniła się atmosfera wokół lotniska w Gotartowicach

Facebook Twitter

Aeroklub ROW narzeka, że przez kilka lat nie udało się urzędnikom wyprostować kwestii własnościowych dotyczących jednego z hangarów.

Czy Miastu Rybnik dalej zależy na lotnisku w Gotartowicach ? Czy i kiedy rozwiązane zostaną sprawy własnościowe Aeroklubu RO? Co z nieprawdziwym operatem szacunkowym, przez który uszczuplono majątek aeroklubu? O sprawie pisaliśmy już na łamach naszego portalu:  CZY MIASTO USZCZUPLIŁO MAJĄTEK AEROKLUIBU?

W porannej rozmowie Arkadiusz Żabka pytał prezydenta Rybnika, dlaczego od 2015 roku nie rozwiązano problemu:

Radio 90: Osiem lat temu mówiono panu, żeby wyprostować tę sprawę. Minęło osiem lat i nic nie zrobiono w tej sprawie.

Piotr Kuczera: Pan prezes jakoś specjalnie wokół tematu nie chodził. I przyznam się, że my nie mamy żadnych pomysłów na sprzedaż terenu przy lotnisku. Na pewno w pasie, przy ulicy Żorskiej…

Radio 90: Ale nie zależy wam, żeby to aeroklub był właścicielem tych hangarów?

Piotr Kuczera: Myślę, że Aeroklub pokazywał różne plany przy wszystkim co jest realizowane, to jest duży znak zapytania. Nie siedzę aż tak dokładnie w kwestiach własności…

Radio 90: Siedział pan kiedyś w samolocie z panem prezesem… Widziałem uśmiechniętą twarz. To było parę lat temu. Co się zmieniło?

Piotr Kuczera: Myślę, że atmosfera się trochę zmieniła. Bardziej rozmawiamy przez media.

Operaty szacunkowe ważne są przez około pół roku, dlatego w przypadku jakichkolwiek działań będzie trzeba sporządzić kolejny – podkreślał prezydent Rybnika, który deklaruje, że chce z aeroklubem rozmawiać:

Piotr Kuczera:  Tak możemy rozmawiać tylko na warunkach miasta i prawie, które dzisiaj obowiązuje, a nie o lotnisku i jego maksymalnym wykorzystaniu. Bo to jest jakby inna kwestia.

Radio 90: Był projekt budowy pasa betonowego, ale pieniądze poszły w piach i to grube pieniądze miasto zainwestowało. Czy to pana poprzednicy…Ale miasto nie zrobiło żadnego kroku, żeby być może rozwinąć skrzydła?

Piotr Kuczera: Tak, ale konkurencja lotnisk, na przykład choćby w Gliwicach, jest dość silna i z punktu widzenia opłacalności robiliśmy takie analizy, tam były pomysły na mały ruch transportowy – to jest po prostu nieopłacalne.

FB Piotr Kuczera/ zdjęcie archiwalne / Jeszcze kilka lat temu obaj panowie byli w dobrej komitywie

A cała rozmowa Arkadiusza Żabki z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą do zobaczenia poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=YjTo2f1HFdM&t=13s

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024