Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Konkurs plastyczny dla dzieci z okazji 750-lecia Żor

Facebook Twitter

"Żorek na straży bezpieczeństwa" - to nazwa konkursu plastycznego dla dzieci jaki ogłoszono z okazji 750-lecia istnienia Żor. Organizatorami są Urząd Miasta i Komenda Miejskiej Policji w Żorach. Konkurs jest przeznaczony najmłodszych mieszkańców miasta w wieku od 6 do 12 lat.

fot. zory.policja.gov.pl

Chodzi o przedstawienie w dwóch odsłonach maskotki Żor. Jak mówi rzecznik żorskiej policji młodszy aspirant Marcin Leśniak, powinny to być:

Marcin Leśniak: Prace, które zarówno przedstawiają Żorka policjanta, jak i Żorka rycerza, co jest nawiązaniem do bezpieczeństwa, jak i tego rycerskiego charakteru miasta. W późniejszym etapie będzie to służyło wyprodukowaniu figurek z miedzi, które staną zarówno na rynku, jak i pod Komendą Miejską Policji w Żorach.

Technika prac jest dowolna, a dzieci ogranicza jedynie wyobraźnia

– dodaje Marcin Leśniak. Prace można dostarczać do Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Żorach do końca marca, w kwietniu rozstrzygnięcie konkursu. Najlepsi otrzymają nagrody. W magistracie nie wykluczają, że jeżeli prac będzie dużo, później powstanie też książeczka lub kolorowanka.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 lipca 2022