Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koronawirus w przedszkolach w Baborowie. Rodzice zostańcie z dziećmi w domach

Facebook Twitter

Kolejne zakażenia koronawirusem w Baborowie. Już zamknięty jest jeden z oddziałów przy ulicy Opawskiej, od jutra zamknięty będzie także oddział przy ulicy Krakowskiej. Rodzice, jeśli nie musicie, nie posyłajcie dzieci do tych placówek.

Sytuację z zakażeniami koronawirusem w przedszkolach komentował burmistrz Tomasz Krupa:

Mieliśmy potwierdzenie pierwszego wyniku dodatniego. Dzisiaj (15.10.) kilka minut po ogłoszeniu znalezienia się powiatu głubczyckiego w czerwonej strefie, dostaliśmy kolejne potwierdzenie o wynikach dodatnich wśród nauczycieli w naszej placówce  przedszkolnej. Na chwilę obecną staramy się przeorganizować działanie placówek. Zwracamy się z prośbą do wszystkich rodziców, żeby nie posyłać dzieci do przedszkola, jeżeli macie taką możliwość, zostańcie z dziećmi w domu. Tyczy się to przedszkoli przy ulicy Opawskiej i Krakowskiej. Staramy się dojść i uporządkować, skąd, gdzie i jak ten wirus się rozprzestrzeniał. Na razie nie udało się tego ustalić, jesteśmy w stałym kontakcie z sanepidem. Będziemy na bieżąco informować.

Radio 90: Przez jaki czas ten stan będzie obowiązywał?

Na dziś zamknięty jest jeden oddział przedszkola przy ulicy Opawskiej. Jutro (16.10.) zamykamy kolejny oddział przedszkolny na ulicy Krakowskiej. To będą dwa oddziały zamknięte z siedmiu funkcjonujących. Jutro może dojść do zamknięcia kolejnych oddziałów.

Radio 90: Wiadomo, kiedy będą kolejne informacje z sanepidu?

Będziemy starali się jutro to uporządkować, dowiedzieć się, jaki był kontakt pomiędzy personelem i nauczycielami obu placówek przedszkolnych. To zadziałało jak łańcuszek. Nie mamy ognisk zapalnych, jedna osoba na drugą przenosi zakażenie wirusem. Proszę o zachowanie wszelkich względów bezpieczeństwa i stosowania się do zaleceń sanitarnych.

Radio 90: Jak będą pracowały urzędy i jednostki gminne w związku ze znalezieniem się w czerwonej strefie?

Pracujemy normalnie, od listopada przejdziemy na pracę po części zdalną, zorganizujemy pracę tak, aby nie odbiło się to na mieszkańcach. O każdej zmianie będziemy informowali.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj