Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Krajowa Mapa Zagrożeń w Rybniku: Najwięcej zgłoszeń drogowych

Facebook Twitter

Krajowa Mapa Zagrożeń: 1283 zgłoszenia w Rybniku. Dokładnie tyle w ubiegłym roku było zgłoszeń do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na trenie Rybnika i powiatu rybnickiego. Mapa działa w internecie, a można na niej zaznaczyć to, co nam przeszkadza, w sposób łatwy i anonimowy.

Krajowa Mapa Zagrożeń – rybnicka policja podaje dane, spośród ponad 1200 zgłoszeń, najwięcej było informacji o kierowcach: o przekroczeniu dozwolonej prędkości czy nieprawidłowym parkowaniu, były też zgłoszenia o nielegalnych rajdach samochodowych. Policja podkreśla, że w przypadku pilnych zgłoszeń, nadal należy używać numeru 112.

Krajowa Mapa Zagrożeń: W Rybniku najwięcej zgłoszeń drogowych

Fot. slaska.policja.gov.pl

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest to interaktywne narzędzie służące do zapoznania się z informacjami na temat bezpieczeństwa oraz występujących zagrożeń w danym rejonie. Poprzez mapę możemy wskazać występujące zagrożenia w naszym otoczeniu. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa swoim zasięgiem obejmuje całą Polskę, dzięki czemu zapewnia każdemu z mieszkańców możliwość korzystania z niej w sposób łatwy i anonimowy. Obywatele najczęściej zgłaszają zagrożenia, które uważają za najbardziej dla nich uciążliwe. Zgłoszenia dotyczą m.in. przekraczania niedozwolonej prędkości, nieprawidłowego parkowania, spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym, grupowania się małoletnich zagrożonych demoralizacją, niewłaściwej infrastruktury drogowej, dzikich wysypisk śmieci Każde zgłoszone zagrożenie jest weryfikowane przez Policję oraz rzetelnie sprawdzane. Jeśli informacja o jego występowaniu zostaje potwierdzona, prowadzone są odpowiednie działania mające na celu eliminację zagrożenia.

W 2022 roku do najczęściej zgłaszanych problemów występujących na terenie Rybnika i powiatu rybnickiego należało: przekraczania dozwolonej prędkości – 547, nieprawidłowe parkowanie – 167 zgłoszeń, niewłaściwa infrastruktura drogowa –108, spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym – 95, nielegalne rajdy samochodowe – 75, używanie środków odurzających – 60, grupowanie się młodzieży zagrożonej demoralizacją – 49, dzikie wysypiska śmierci – 45, aktu wandalizmu – 44, miejsca niebezpiecznej działalności rozrywkowej – 34, zła organizacja ruchu drogowego – 30. Należy pamiętać, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępuje dotychczasowych form zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

Przypominamy, że za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa istnieje możliwość zgłoszenia o bezdomności. Trwa trudny okres dla osób bezdomnych, starszych i samotnych. Nie pozostawajmy obojętni, alarmujmy Policję, kiedy wiemy, że ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa: TUTAJ.

Policyjny pościg ulicami Syryni. Uciekał mężczyzna na motocyklu. Zobacz film:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj