Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kredyt gotówkowy z minimalną ilością formalności [materiał partnera]

Facebook Twitter

Statystyki pokazują, że na kredyt gotówkowy decyduje się coraz większa liczba Polaków, którzy dzięki tej formie zobowiązania finansują różne potrzeby konsumpcyjne. Według danych BIK w I półroczu 2019 roku udzielono aż 3,5 mln kredytów konsumpcyjnych. Interesuje Cię kredyt z minimalną ilością formalności, dostępny bez wychodzenia z domu i konieczności przedstawiania szczegółowych dokumentów? Sprawdziliśmy, na jakie oferty mogą obecnie liczyć klienci. Czym charakteryzuje się kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy to popularny instrument finansowy oferowany przez banki oraz SKOK-i, a zasady jego udzielania są regulowane przez przepisy ustawy Prawo bankowe. Udzielany jest odpłatnie, co oznacza, że kredytobiorca musi liczyć się z dodatkowymi kosztami, wynikającymi nie tylko z oprocentowania, ale także marż, prowizji, a często również obligatoryjnych ubezpieczeń. Środki pozyskane dzięki kredytowi gotówkowemu można natomiast przeznaczyć na dowolny cel, a kredytodawca w żaden sposób nie weryfikuje sposobu wykorzystania pieniędzy.

Żeby otrzymać kredyt gotówkowy, należy udokumentować swoją zdolność kredytową, czyli możliwość terminowego uregulowania długu wraz z odsetkami. Banki oferujące tego typu zobowiązania zabezpieczają się przed niesolidnymi dłużnikami i dokładnie prześwietlają ich historię kredytową oraz sytuację finansową. Badając zdolność kredytową, instytucja bierze pod uwagę przede wszystkim:

  • wysokość dochodów kredytobiorcy,
  • formę zatrudnienia (umowa o pracę, działalność gospodarcza),
  • jego miesięczne wydatki, w tym inne zobowiązania,
  • wiek i stan cywilny,
  • liczbę osób pozostających na utrzymaniu.

Dodatkowo banki sprawdzają również dane dostępne w Biurze Informacji Kredytowej (BIK), a także rejestry dłużników. Czasem jeden niezapłacony mandat może skutkować odmowną decyzją.

Jak złożyć wniosek o kredyt gotówkowy?

We wniosku powinny znaleźć się dane identyfikacyjne kredytobiorcy – imię, nazwisko, PESEL, numer telefonu, numer konta bankowego. Ważne są również zaświadczenia potwierdzające zatrudnienie, np. umowa o pracę, umowa zlecenie lub dokumenty potwierdzając prowadzenie działalności gospodarczej. Banki wymagają również zaświadczeń o wysokości dochodów. Z kolei osoby uzyskujące przychody z innego tytułu powinny przedstawić odpowiednie dokumenty, np. decyzję o przyznaniu emerytury lub renty.

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń- czy to możliwe?

Banki starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom współczesnych konsumentów i minimalizują liczbę dokumentów, które trzeba przedstawić wraz z wnioskiem. Nie oznacza to jednak, że kredyt gotówkowy bez zaświadczeń jest łatwy do uzyskania – z reguły instytucje finansowe żądają udokumentowania formy zatrudnienia oraz wysokości zarobków. Dużo mniej restrykcyjne wobec klientów są firmy z sektora pozabankowego, które oferują wiele instrumentów finansowych, w tym bez zaświadczeń o dochodach. Popularne stają się zwłaszcza kredyty na oświadczenie lub dokumentowanie zarobków poprzez przedstawienie rozliczenia PIT, lub wyciągu z konta bankowego.

A może kredyt gotówkowy online?

W dobie powszechnego dostępu do internetu coraz większą popularność zyskują kredyty gotówkowe oferowane online. Żeby złożyć wniosek, nie trzeba udawać się do oddziału banku- wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej. Następnie kredytodawca weryfikuje wiarygodność klienta, sprawdza jego historię kredytową i podejmuje decyzję. W wielu przypadkach jest ona wydawana nawet w ciągu kilkunastu minut, a następnie kwota jest przelewana na konto bankowe.

Kredyt gotówkowy- jak wybrać najlepszą ofertę?

Zależy Ci na minimum formalności, szybkiej decyzji i możliwości złożenia wniosku bez wychodzenia z domu? Możesz skorzystać z oferty firm pozabankowych. Pamiętaj jednak o kilku zasadach bezpiecznego pożyczania:

Dokładnie przeczytaj umowę i zapoznaj się z zasadami zwrotu zobowiązania.

Sprawdź koszty. Ma na nie wpływ nie tylko oprocentowanie, ale także dodatkowe marże i prowizje oraz kary za opóźnienia w spłatach. O ostatecznym koszcie kredytu najwięcej powie RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania wyrażona jako wartość procentowa.

Podejmij świadomą decyzję. Przemyśl, czy naprawdę potrzebujesz zastrzyku gotówki w formie kredytu i nie zaciągaj zobowiązań na spłatę długów, bo to najszybszy sposób na wpadnięcie w spiralę zadłużenia.

Skorzystaj z kalkulatora kredytowego dostępnego na Totalmoney.pl i oblicz ratę przyszłego kredytu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj