Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Kuczera: W Urzędzie Miasta nie ma koronawirusa, ale było podejrzenie

Facebook Twitter

W Urzędzie Miasta Rybnika nie ma koronawirusa, ale było podejrzenie, że jeden z pracowników mógł mieć kontakt z zarażonym - przyznał w porannej rozmowie w Radio 90 prezydent miasta Piotr Kuczera.

Jak dowiedziało się Radio 90, w urzędzie od środy obowiązują zwiększone środki bezpieczeństwa. To obowiązek noszenia przez pracowników maseczki na korytarzach, wzmożono dezynfekcję pomieszczeń, a w piątek do południa zamknięto wydział mienia i geodezji:

Były podejrzenia, głównie to były osoby, które rodzinnie są powiązane z pracownikami kopalni „Jankowice”. Zostały przeprowadzone testy w szpitalu wojewódzkim i wykluczyły to, że te osoby są nosicielami. Dla mnie to też strategiczny punkt, urząd miasta, wydział zarządzania kryzysowego, jest cały zestaw bardzo ważnych funkcji dla normalnego funkcjonowania obszaru miasta Rybnika. Stąd bardzo by mi zależało na tym, żeby, nie daj Panie Boże, tutaj nie było żadnej osoby z koronawirusem, bo to błyskawicznie będzie przeskakiwać na kolejne wydziały czy mieszkańców.

Kilku pracowników urzędu miasta przebywa na kwarantannie – mówił w Radio 90 prezydent Kuczera:

W tych miejscach  było podejrzenie, że jest możliwość zarażenia się koronawirusem, stąd szybkie chirurgiczne cięcia, czyli wysłanie tych pracowników na testy. I dzisiaj mam pewność, że w urzędzie koronawirusa nie mamy, przynajmniej do wczoraj nie mieliśmy. Bo dzisiaj mówiąc, że ktoś ma pewność w tej dziedzinie, to bardzo łatwo się pomylić. Na pewno  robimy wszystko, żeby chronić pracowników, naszych mieszkańców, żeby urząd miasta nie był  tym miejscem, gdzie będziemy mieli też źródło koronawirusa.
Radio 90: Ilu pracowników przebywa na kwaranatannie?
Część wydziału mienia, ponieważ tutaj była decyzja sanepidu, myślę, że będzie zniesiona po tych testach, to jest kilka osób około 5-6.

W poniedziałek przeprowadzono badania przesiewowe dla ponad 100 osób personelu w Miejskim Domu Pomocy Społecznej w Rybniku. Wyniki jeszcze nie są znane. Chciałbym, aby takie badania prowadzone były również dla osób wracających ze szpitali do placówki – mówił prezydent Rybnika.

A cała poranna rozmowa Arkadiusza Żabki z Piotrem Kuczerą prezydentem Rybnika do zobaczenia poniżej:

Poranny Gość Radia 90 – Piotr Kuczera [WIDEO]

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj